timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Z nadchodzącymi premierami konsol nowych generacji z pewnością niektórzy z was będą się zastanawiali nad zakupem jednej z nich. W dzisiejszych czasach konsole technologicznie coraz bardziej przypominają komputery stacjonarne, a ich główną wartość przedstawia lista tytułów na wyłączność, w które na niej zagramy. W zeszłym miesiącu Sony przedstawiło swoją startową listę gier w tym gry na wyłączność na PS5. Parę z nich przykuło naszą uwagę oto one.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Po remake oryginalnej wersji Ratchet & Clank na PS4 Insomniac Games nareszcie daje nam poprawny sequel gry z robotem i lombaxem. Prezentuje się cudownie i bez wątpienia była najlepszym przykładem przedstawiającym możliwości nowego systemu pamięci SSD w PS5. Duo bohaterów skakało przez portale międzyświatowe, a sceneria natychmiast się zmieniała coś, czego nie mogliśmy dotąd doznać na konsolach.

Spider-Man: Miles Morales


Od razu sprostuję, nie jest to sequel Marvel’s Spider Man, a oddzielna historia możliwe siedząca między nimi. Tym razem wcielamy się w Milesa Morala, który może i ma podobny kostium do Petera Parkera, jednak posiada on swoje unikalne umiejętności, które dadzą świeższe doświadczenie do gry z pająkiem.

Horizon: Forbidden West


Aloy powraca do swoich podróży i bitw z robotycznymi dinozaurami w najnowszym sequelu Horizon Forbidden West. Gra graficznie prezentuje się fenomenalnie, widać na niej skok generacyjny nad tym co można było dostać na PS4. Co do gameplayu nie powinniśmy się raczej spodziewać rewolucji, otwarty świat w postapokaliptycznym stylu to, co kochaliśmy w poprzedniej części.

Returnal

Studio, które jest odpowiedzialne za Resogun jedną z najważniejszych gier startowych na PS4 i tym razem przykuło uwagę swoją produkcją. Ardcadowy schooter trzecioosobowy biorący nas na planetę kosmitów zmieniająca się z każdą śmiercią. Mierzenie się z nowymi istotami oraz odblokowywanie nowych umiejętności wzmacniającymi nas, ale czy tylko?

Demon’s Souls

To już przeszło 10 lat minęło kiedy wyszedł klasyk action-RPG Demon Souls. Klasyk, który ustanowił standardy z precyzyjnymi mechanikami walki i wycieńczającymi pojedynkami z bossami. Remake szykowany przez Bluepoint Games na pierwszy rzut oka zachowuje, to co w oryginale było najlepsze wraz z ulepszeniem wizualnym. Szykujmy się na latający przez pokoje DualSense controller.

Sackboy – A Big Adventure

Powrót ikonicznej maskotki Sony niemal po 6 latach od premiery Little Big Planet 3. Tym razem w spin-offie Sackboy: A Big Adventure i z większym naciskiem na 3D niż jak to było w poprzednich częściach na interakcji w dwóch wymiarach. Na dodatek gra będzie wspierała tryb kooperacyjny do 4 graczy.

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły