timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Jak wiadomo, gdy nadchodzi jesień, a wraz z nią przychodzą długie i chłodne wieczory nie za bardzo komukolwiek przychodzi ochota na wyjście z domu, również platformy streamingowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, a skutkiem są naprawdę dobre i wyczekiwane premiery, które mają za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę oglądających. Październik na Netflixie obfituje w tyle wartych uwagi pozycji, że nie łatwo będzie odciągnąć się od ekranu, co więcej prawie każdego dnia możemy liczyć na jakąś nową pozycję. Poniżej przedstawiamy pełną listę premier, ale najpierw zwróćmy uwagę na kilka najciekawszych.

Wielka Woda

Wielka woda jest niezwykle wyczekiwaną polską produkcją. Sześcioodcinkowy miniserial przenosi widzów w okolice Wrocławia z końca lat 90, gdy miasto zostało zalane przez tak zwaną powódź tysiąclecia w 1997 roku, która zmusiła lokalne władze do podjęcia szeregu trudnych decyzji. W celu uratowania miasta przed zalaniem poświęcono okoliczne wsie i pola, co na zawsze odmieniło losy tego regionu i tutejszych mieszkańców. Reżyserami tego dramatu katastroficznego jest Jan Holoubek oraz Bartłomiej Ignaciuk.

ROZMOWY Z MORDERCĄ: TAŚMY JEFFREYA DAHMERA

To już trzeci dokument z popularnej serii rozmów z mordercami w reżyserii Joego Berlingera. Tym razem skupiono się na postaci Jeffreta Dahmera, o którym zrobiło się głośno w lipcu 1991 roku, gdy miejscowi policjanci znaleźli w jego domu zamrażarkę wypełnioną ludzkimi szczątkami w różnych stanach rozkładu. Zanim go złapano Dahmer przez ponad dziesięć lat popełnia kolejne przestępstwa, a jego ofiarami najczęściej stawali się niewinni młodociani chłopcy, często z mniejszości etnicznych. Jak to możliwe, że tak długo udało mu się działać niepostrzeżenie w lokalnej społeczności? To miniserial, który zdecydowanie przypadnie do gustu fanom biografii morderców i kryminalistów, którzy nieustannie zastanawiają się co kryje się w ich głowach.

BROOKLYN 9-9 – sezon 8

Wraz z początkiem roku na Netflixie zagościł 7 sezon uwielbianego przez wielu serial „Brooklyn 9-9”, tym razem produkcja powraca z dobrą wiadomością dla swoich fanów, a mianowicie z kolejnym, ósmym już sezonem, w którego skład wchodzi dokładnie trzynaście odcinków. To już ostatni, finałowy sezon sitcomu opowiadającego o życiu policjantów, w nowej post-covidowej rzeczywistości bohaterzy kończą swoją służbę.

 

Okraść Mussoliniego

To zupełnie nowa, włoska produkcja łącząca ze sobą gatunki dramatu i kryminału, której akcja dzieje się w zamierzchłych czasach, dokładnie w ostatnich latach II wojny światowej. Film z pewnością może kojarzyć się z ikonicznym „Domem z papieru”, ponieważ i tutaj również znajdziemy grupkę zbuntowanych ludzi tworzących ruch oporu, a ich celem jest obrabowanie skarbca z faszystowskiej siedziby w Mediolanie. Czy nieszczęśnikom w tych trudnych czasach uda się przeprowadzić skok na majątek il Duce?

Starzy Ludzie

Ostatni film w tym zestawieniu jest czymś dla osób lubiących poczuć nutkę grozy i strachu podczas seansu. „Starzy ludzie” to niemiecka produkcja z gatunku horrorów, główną postacią jest Ella, która razem ze swoimi dziećmi wyrusza do rodzinnego miasta na ślub swojej siostry. Jednak miasteczko okazuje się zupełnie inne, młodzi ludzi podążając za trendem ruszyli do większych miast z perspektywami, zostawiając w domach starszych rodziców i dziadków. W noc ślubu nieoczekiwanie nad opustoszałym miastem pojawia się straszliwa burza i przerwy w dostawie prądu, jedynymi zapełnionymi miejscami jest sala weselna i dom starców, jednak jego mieszkańcy przestali być sobą i zmienili się w przerażające postacie żadne mordu przed którymi Ella musi uchronić swoje dzieci.

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły