timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

“Prywatność” (Intimidad) jest hiszpańskim dramatem przedstawiającym drogę młodej polityczki, której błędy przeszłości są odsłaniane przed wszystkimi w najgorszym możliwym momencie. W kolejnych odcinkach odkrywamy podobne historie kobiet z innych warstw społecznych poruszające problematykę postrzegania intymności ludzkiej w obecnym świecie.

Serial stawia nacisk na postać silnej kobiety, pokazując tym samym siłę jako sposób wspierania innych kobiet. Poniżej kilka propozycji równie złożonych, wielowątkowych pozycji z kobietami w rolach głównych wartych obejrzenia.

Nowy Eden (Bienvenidos a Edén)

Fabuła opowiada o grupie osób promujących nową markę w social mediach, w tym celu wybierają się na ekskluzywną wyspę. Jednak ich oczekiwania minęły się z prawdą, a na miejscu spotkały ich nieoczekiwane zwroty wydarzeń, gdy wymarzone wakacje okazują się uprowadzeniem. Sam serial jest nowością hiszpańskiej produkcji na platformie Netflix, przyciągnąć może również jego długość (8 odcinków) i fakt, że jego kontynuacja została już potwierdzona. Niewątpliwie przypadnie do gustu fanom młodzieżowych seriali z wątkami kryminalnymi i zagadkami do odkrycia.

“Zemsta pięciu sióstr” (La venganza de las Juanas)

To meksykańska produkcja, która swoją premierę miała w 2021 roku. Tutaj również znajdziemy bohaterów, którzy próbują swoich sił w bezlitosnym świecie polityki, jednak ich mroczna przeszłość daje o sobie znać i postanawia pokrzyżować im plany. . Sam pomysł na fabułę jest dość nieszablonowy, a powiązania pomiędzy bohaterami serialu są na tyle intrygujące, że chciałoby się obejrzeć cały sezon na raz, aby odkryć wszystkie skrywane tajemnice. Silna postać kobieca, a dokładniej aż pięć sióstr, które cechują się nieustępliwością i determinacją w rozwiązaniu skrywanych przez lata tajemnic i wymierzeniu sprawiedliwości za dawne przewinienia są powodem, dla którego warto sięgnąć po tę pozycję.

“Żona idealna” (The Good Wife)

Trzecia, a zarazem ostatnia pozycja, która mogłaby przykuć uwagę po obejrzeniu “Prywatności”, chociaż lekko różni się od poprzednich mniejszą ilością wątków kryminalnych to zdecydowanie warta jest obejrzenia. To amerykański, siedmiosezonowy serial pod tytułem “Żona idealna” (The Good Wife). Początkowo mogłoby się wydawać, że w głównej roli zobaczymy prokuratora stanowego, jednak już po chwili uwagę odwraca jego tytułowa żona i jej życie po odkryciu prawdziwej twarzy swojego nieidealnego męża.

Serial raczej skupia się na śledzeniu potyczek i niesnasków pomiędzy wysoko postawionymi politykami, a sprawami sądowymi i wewnętrznym działaniem wielkich korporacji prawniczych. Jednak wątki romantyczne również nie rozczarują, a nawet wręcz przeciwnie – mogą wzruszyć do łez.

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły