timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niedawno mogliście przeczytać o najlepszych hiszpańskich serialach. Dzisiaj czas na TOP 5 hiszpańskich filmów z Netflixa! Oglądane z oryginalnym dźwiękiem lub napisami, z pewnością będą pomocne w nauce języka. Wszystkie oczywiście znajdziecie na Netflixie!

TOP 5 hiszpańskich filmów z Netflixa: Niewidzialny strażnik

Zaczynamy od thrillera. Doświadczona policjantka, Amaia Salazar, po szkoleniach w USA, wraca do swojego rodzinnego miasteczka w Hiszpanii. Tam nie czeka ją niestety sielanka. Musi zmierzyć się ze własną przeszłością, a także z seryjnym mordercą nastoletnich dziewczyn.

Fatamorgana

Fatamorgana łączy ze sobą cechy thrillera i Sci-Fi. Pewnego razu, 12 – letni chłopiec o imieniu Nico widzi podejrzaną sytuację, która ma miejsce w domu sąsiadów. Po przybyciu na miejsce, Nico odnajduje zwłoki sąsiadki. Chłopiec ucieka przed sąsiadem, lecz potrąca go auto. Akcja przenosi się 25 lat później i do domu Nico wprowadza się nowa rodzina, która szybko dowiaduje się o tragedii sprzed lat. Dodam jeszcze, że w filmie gra Álvaro Morte, którego na pewno kojarzycie z „Domu z papieru”.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

TOP 5 hiszpańskich filmów z Netflixa: Veronica

Ten film to coś dla fanów horrorów. Akcja dzieje się w Madrycie lat 90- tych, a cała historia jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Przerażone dzieci dzwonią na policję, ponieważ w ich domu dzieją się niewytłumaczalne zjawiska. Przyczyną jest seans spirytystyczny, w którym brała udział tytułowa Verónica.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Contratiempo

To dość popularny film, jednak jak najbardziej warty obejrzenia. Bogaty biznesman (Mario Casas) budzi się hotelu ze zwłokami kochanki. Zostaje aresztowany i zatrudnia znaną prawniczkę, aby ustalić prawdziwą wersję wydarzeń. Film cieszy się naprawdę wysokimi ocenami. Dodam jeszcze, że głównego bohatera możecie kojarzyć z hiszpańskiego klasyka „Trzy metry nad niebem”.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

Hiszpański temperament

Czas na lekką komedię. Charakterną Amaię właśnie rzucił narzeczony. Problem w tym, że córkę zamierza odwiedzić ojciec, który miał poznać wybranka. Dziewczyna decyduje się na małe oszustwo. Z pomocą przychodzi największy wróg dla Basków czyli Andaluzyjczyk, Rafa. Jeśli lubicie klimaty ślubnych perypetii, to jest to film dla Was!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

TOP 5 hiszpańskich filmów z Netflixa – Więcej propozycji

Jeśli macie ochotę zobaczyć inne hiszpańskie produkcje, to Netflix dysponuje naprawdę sporą bazą filmów i seriali z tego kraju. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę kod: 58741.

Miłego oglądania!
[wp-review]

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły