timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nie bez powodu mówi się, że na studiach doznaje się najlepszych lat swojego życia. Jest to czas poznawania nowych ludzi i miejsc, a także nabywania nowych doświadczeń. Nie inaczej wygląda studenckie życie w filmach i serialach. Ich bohaterowie przeżywają przeróżne perypetie, które z przyjemnością można obejrzeć na ekranie. Które filmy i seriale o studiach dostarczą nam najwięcej rozrywki?

Serial ” Law School”

Tym razem weźmiemy pod lupę serial o studiach na wydziale prawa. Akcja dramy dzieje się na jednej z najlepszych uczelni w Korei. Dochodzi tam do morderstwa jednego z pracowników wydziału. Były prokurator, a obecnie profesor Yang Jong Hoon zostaje podejrzanym w tej sprawie. Wraz ze swoimi studentami próbuje rozwikłać tajemnicę morderstwa. Przy okazji przekazuje młodym prawnikom praktyczną wiedzę. Uczy ich też nieszablonowego myślenia. Czy uda im się w ten sposób rozwiązać zagadkę uczelnianej zbrodni?

Film “The Kissing Booth 3”

Cała seria The Kissing Booth zyskała wielkie grono fanów na całym świecie. Jej trzecia i ostatnia część opowiada o sytuacji głównej bohaterki, Elle, zaraz przed pójściem do college’u. Dziewczyna musi porzucić swoje dotychczasowe, licealne życie. Wiąże się to zarówno ze zmianą miejsca zamieszkania, jak i pozostawieniem swoich bliskich. Z tego powodu swoje ostatnie wakacje przed studiami próbuje maksymalnie wykorzystać. W głowie ciągle ma jednak świadomość, że wkrótce będzie musiała wybrać między dwiema ważnymi dla niej osobami. Dylemat dotyczący studiowania ze swoją miłością, a dotrzymania obietnicy danej przyjacielowi, przysporzy Elle nie mało kłopotów.

The Kissing Booth 2

 

Serial “Sexify”

Polskie komediowe seriale o studiach mają zdecydowanie jednego faworyta- Sexify. Ten dostępny na Netflixie serial relacjonuje losy trójki koleżanek zamieszkujących akademik. Jedna z nich, Natalia, to zdolna studentka informatyki. Gdy dowiaduje się ona o konkursie na najlepszy start-up, wpada na nietypowy pomysł. Planuje stworzenie nowoczesnej aplikacji mającej na celu edukację seksualną nastolatków. Prowadzi skomplikowane badania, ale jak się okazuje, teoria nie wystarczy do skonstruowania programu. Musi ona wykorzystać praktyczną wiedzę bardziej doświadczonych koleżanek. Czy jej rewolucyjna aplikacja ma szansę przekonać jury i wygrać konkurs?

Podsumowanie

Filmy i seriale w studenckim klimacie zdecydowanie potrafią dostarczyć sporo rozrywki. Lista wszystkich tego typu produkcji jest oczywiście dużo dłuższa. Zaczynając na legendarnym ,,Wiecznym studencie”, a kończąc na ,,Zemście frajerów”. Szeroki wybór w tej tematyce sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.