timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś o grach przyjemnych dla oczu. Wiadomo bardzo ważny jest tok rozgrywki, zasady, ilość osób i oczywiście rozgrywka. Jednak wygląd i wykonanie elementów gry jest również istotne. Oto kilka gier, które mogą zachwycić was wizualnie.

Dixit

Bardzo znana gra z mnóstwem dodatków. Dixit jest narracyjną grą karcianą, rozgrywka polega na wymyślaniu i odgadywaniu skojarzeń do przepięknych kart. W każdej turze po kolei gracze zostają Bajarzami. Bajarz wybiera dowolną kartę z ręki i wymyśla do niego skojarzenie, może to być słowo, cytat, fragment piosenki czy filmu, następnie kładzie kartę przed sobą obrazkiem do dołu.

Potem kolejno każdy z graczy wybiera ze swojej puli kartę, która według niego pasuje do danego hasła i dodaje do puli kart. Bajarz tasuje karty i rozkłada obrazkami do góry. Gracze mają za zadanie zgadnąć, która karta została wybrana przez Bajarza. Jest to bardzo prosta, ale również niesamowicie angażująca gra. Jest to dobra rozgrywka i wybór na imprezę, spotkanie ze znajomymi czy wieczór z
rodziną.

Azul (edycja polska)

Azul jest mniej znaną grą, która opiera się na strategii. Inspiracją do gry były Azulejos, czyli biało- niebieskie płytki ceramiczne, które były sprowadzane do Europy przez Maurów. W tej planszówce gracze wcielają się w artystę, który układa mozaiki z Azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Evorze. Na początku każdy z graczy wybiera płytki z jednego z warsztatów i dostawców i układa w swoim magazynie. Potem gracze przenoszą jednocześnie, w konkretny sposób, zebrane płyki na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie są zliczane punkty, wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów na koniec gry. Jest to bardzo oryginalna i abstrakcyjna gra, prosta, a jednocześnie idealna dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Smoki

I na koniec gra z serii, która przenosi was do „krainy snów”, w tej serii postały jeszcze: Sen i Kruki. Tuta gracze tworzą swoje sny i odwiedzają smoki, które przybierają różne formy. Jednak w niektórych krainach są również kruki, które posiadają specjalne umiejętności. Każdy z graczy otrzymuje 6 kart i rozkłada je przed sobą obrazkami do dołu, nie patrząc jakie karty otrzymał. Karty reprezentują sen ​ gracza, potem każdy odkrywa jedną wybraną przez siebie karę, aby wszyscy widzieli. Na środku są karty do dobierania i dwie karty wyłożone obrazkami do góry. Osoba, która zaczyna wybiera, czy dobiera jedną z dwóch kart, czy bierze kartę ze stosu do dobierania. Gdy gracz bierze kartę ze stosu do dobierania może ją odrzucić i położyć na jedną z dwóch kart lub wziąć ją do swojego snu (wyjątek stanowi karta specjalna).

Smoki - GameBy.pl

Gdy osoba bierze kartę do swojego snu zmienia ją z kartą zakrytą lub odkrytą, gdy wybierze kartę i nie ma odwrotu. Każda z kart ma w rogu cyfrę odpowiadającą liczbie punktów. W grze chodzi o stworzenie najmilszego snu, czyli posiadanie jak najmniejszej ilości punktów. Jest to bardzo przyjemna gra z przepięknymi kartami, idealna dla fanów smoków. Rozgrywka nie jest złożona, ale świetnie się przy niej bawi, dodatkowo małe pudełko ułatwia wzięcie gry na różne spotkania. Polecam szczerze całą tą serię, zasady i mechanika lekko się różnią, ale zabawa jest równie dobra.

Każdą z tych gier szczerze polecam na imprezy, spotkania ze znajomymi i rodziną. Każda jest oryginalna i wykonana z niezwykłą starannością, która cieszy oko.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Empik

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]