timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Kiedy sąsiedzi wyciągnęli zestaw do grilla i dym nie pozwala na swobodne oddychanie przy twojej ulicy, a kumple wyjechali z rodzicami jeść kiełbaski do cioci z Lublina, pozostają dwa wyjścia: albo uczyć się do nadchodzącej matury (jasne), albo chillować się przy miłej fabule. Rozpiski materiału na egzamin nie umieścimy, ale serialową już możemy. Przedtawiamy trzy seriale, po jednym na każdy dzień majówki!

Najlepsze seriale na majówkę

Top of the lake

Tylko siedem odcinków, ale ile emocji. BBC znów wciąga nas w wir zawiłych zagadek i mrocznych tajemnic. Detektyw Griffin ma zająć się sprawą dwunastoletniej Tui, która będąc w piątym miesiącu ciąży, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Młoda detektyw krok po kroku odkrywa nie tylko sekrety przeszłości dziewczynki, ale i innych mieszkańców miasteczka. Całość udekorowano pięknymi zdjęciami Nowej Zelandii.

Thirteen

I znów BBC z dreszczykiem…. ale nie mogę się powstrzymać! Minęło trzynaście lat od zniknięcia Ivy Moxam. Była przetrzymywana przez szaleńca w piwnicy do dnia, kiedy udało jej się uciec. Teraz musi na nowo poznać świat, by przystosować się do życia w społeczeństwie. Jak się okaże, nie będzie to wcale łatwe, bo trzynaście lat, to dużo czasu, jak na kompletną izolację od świata. Serial budzi w widzu sprzeczne uczucia, nic nie jest tam do końca oczywiste. I właśnie to sprawia, że tak trudno się od niego oderwać.

Wolf Hall

Kostiumowa produkcja BBC oparta na książce Hillary Mantel o tym samym tytule. Król Henryk VIII, zauroczony nowo przybyłą na dwór Anną Boleyn, chce unieważnić swoje małżeństwo z Katarzyną Aragońską. Mimo sprzeciwu Europy, papieża i części poddanych, realizuje swój cel, mianując się głową kościoła anglikańskiego. Na wikariusza generalnego mianuje Thomasa Cromwella.

Brytyjskie seriale historyczne można brać w ciemno, nie mając pojęcia, wokół czego będzie się kręcić fabuła. Tutaj znów mamy do czynienia z kunsztem twórców, dbających o reputację BBC.

Seriale na majówkę – Podsumowanie

Skoro lista już zrobiona, parz herbatkę, włączaj komputer i siadaj wygodnie, bo z takimi pozycjami wysoko prawdopodobne, że przez trzy dni trwania majówki nie wstaniesz! A jaby komuś było mało to w kategorii seriale  na pewno znajdziecie coś ciekawego!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły