timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Relaks jest podstawą do zachowania równowagi między pracą a resztą naszego życia. W odpowiednim odprężeniu się z pomocą może przyjść technologia, dzięki której możemy zabrać ze sobą swoja ulubioną grę w każdą podróż. Oto najlepsze gry relaksujące dostępne na telefon!

Najbardziej relaksujące gry mobilne

Altos Odyssey

Jest to prosta gra z gatunku endless runner. Tytułowy Alto jest prostym pasterzem lam, który wyrusza w podróż. No i to tyle. Naszym zadaniem jest poprowadzenie go przez tajemniczy i niebezpieczny świat. Robimy to za pomocą jednego palca. Pierwsze tapnięcie – protagonista skacze, drugie – robi backflipa. Elementem, który poprawia nasze wrażenia podczas gry, jest bardzo  relaksujący soundtrack.

Gry relaksujące na telefon - Altos Oddysey

FLO

Bardzo prosta i przyjemna gra, w której bijemy rekordy na nieskończonej mapie pełnej kolorów, unikając min i utrzymując odpowiednią prędkość. Miłym dodatkiem jest możliwość rywalizacji ze znajomymi z Facebooka. Nasze zmagania uprzyjemni  relaksująca oprawa dźwiękowa. Super opcja na szybki relaks, podczas kilkuminutowego odpoczynku od pracy.

Gry relaksujące na telefon - Flo

Little White Rocket

Pozycja, przy której zdecydowanie można odpłynąć. Sugerują to nawet twórcy przy odpalaniu gry, prosząc o założenie słuchawek. Sama muzyka jest naprawdę dobra – spokojna i relaksująca. Korzystamy tylko z jednego palca i samemu nadajemy dynamikę gry. Całość polega na podróży tytułową rakietą, a mechanika przypomina znane One More Line. Tylko że tutaj zrealizowane jest to w znacznie bardziej wyluzowanej formie. Prosta pozycja, aby chociaż na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków.

Gry relaksujące na telefon - Little White Rocket

A Hollow Doorway

Dopasuj swoje drzwi do szybko wirujących kształtów i nie daj się zablokować. Wirujące prostokąty wystawiają twoją zręczność na nie lada wyzwanie. Pasjonujące kolory, dynamiczna rozgrywka i odpowiednio dopasowana muzyka gwarantują ogromną dawkę relaksu, jeżeli lubisz odrobinę akcji. Jeśli jednak zbyt szybko się irytujesz, to kolejny tytuł będzie dla Ciebie lepszy.

Gry relaksujące na telefon - A Hollow Doorway

Monument Valley 2

Druga odsłona kultowej gry, która znana jest chyba każdemu mobilnemu graczowi. Chwytająca za serce mechanika gry i jej oprawa graficzna oraz soundtrack, który jest tutaj czymś więcej niż tylko dodatkiem do rozgrywki. Monument Valley 2 opowiada historię matki i dziecka podróżujących przez labirynty pełne ukrytych przejść i iluzji optycznych.

Gry relaksujące na telefon - Monument Valley 2

Po chwili spędzonej z tą grą można odnieść wrażenie, że również jesteśmy częścią tej łamigłówki. Tylko uważajcie, żeby nie odlecieć na długie godziny!

Przy telefonie da się odprężyć!

Nasza lista dobiegła końca. Smartfony kojarzą się z ciągłym pędem i milionem dystrakcji. Jednak jak pokazała ta lista, są również sposoby, aby z jego pomocą odprężyć się i zrelaksować. Twórcy gier prześcigają się w swoich pomysłach, ale jak widać powyżej – prostota wygrywa. Dajcie znać czy dodalibyście coś jeszcze do tej listy!

Życzymy Miłego Grania!

Artykuł powstał we współpracy z marką Samsung

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły