timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„Next in Fashion”, czy inaczej „Modni i modniejsi” to emocjonujący talent show, który od zaledwie tygodnia można obejrzeć na Netflixie. Utalentowani projektanci z całego świata rywalizują ze sobą o nagrodę w wysokości 250 000 dolarów i szansę na zaistnienie w świecie mody.

Zasady gry

Na naszych ekranach będziemy bacznie obserwować zmagania młodych projektantów mody z całego świata, którzy w programie walczą o główną nagrodę – 250 tysięcy dolarów, sponsorowanych przez Net-A-Porter i możliwość sprzedania swojej kolekcji za pośrednictwem właśnie tej platformy. Udział w show może być więc dla projektantów prawdziwą trampoliną do kariery.

Next in Fashion - GameBy.pl

W każdym z epizodów uczestnicy stawią czoła wyzwaniom związanym z trendami i stylami, które wpłynęły na sposób ubierania się całego świata. A tylko najlepsi będą mogli przejść dalej. Oceniać będą ich znane osobistości z branży modowej:  stylistka gwiazd z Los Angeles Elizabeth Stewart, influencerka Eva Chen, globalna dyrektor ds. zakupów Net-A-Porter – Elizabeth von der Goltz. Jako prowadzący show zostali ogłoszeni Alexa Chung oraz Tan France.

Po co i dla kogo?

Kulisy  największych i najbardziej kontrowersyjnych branż nieustannie ciekawią widzów i przyciągają dużą widownie. Jedną z dziedzin jest moda. Prawdopodobnie dlatego Netflix zdecydował się wyprodukować pierwszy program o modzie – „Next in Fashion”

Wystąpią w nim wybitni i nowocześni projektanci, którzy dotychczas trzymali się na uboczu. Teraz walczą o szansę na wyrobienie sobie nazwiska w branży mody. W programie „Modni i modniejsi” będzie osiemnastu uczestników. Ci utalentowani kandydaci pracowali dla wielkich domów mody i ubierali światowych celebrytów, a teraz będą rywalizować między sobą, aby udowodnić, kto ma największe umiejętności, kreatywność i wytrwałość.

„Next in Fashion” jako następne Project Runway?

Reality show jest bliźniaczo podobne do „Project Runway”, który możecie kojarzyć nawet z polskiej telewizji – ma jednak bardziej zabawną i luźną formułę, co można zauważyć już w pierwszym odcinku.

Całość jest zrobiona naprawdę dobrze. Program nie przynudza, nie brakuje też akcentu humorystycznego. Jedynie niektóre sceny wydają się być nieco przeciągniętę, ale nie przeszkadzało mi to za bardzo przy oglądaniu. Klimatyczna muzyka w tle, wiecznie budująca napięcie to z pewnością dobre posunięcie. Bardzo umila oglądanie, a zarazem potrafi zagrać na emocjach widza.

Jednym słowem: polecam. Mimo że sama nie jestem fanką tego typu produkcji, namówiła mnie siostra i nie żałuje spędzonego nad produkcją czasu. Nauczyłam się sporo, pośmiałam się, trochę odpoczęłam. Typowe reality show, dodatkowo dobrze wykonane.

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły