timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

W społeczeństwie graczy legendarny status osiągnął konflikt między lojalistami PlayStation i Xboxa, oraz fanami komputerów PC. Biorąc pod uwagę to, że konsole nowej generacji mają już za rok znaleźć się na rynku, nadszedł czas by coś o nich powiedzieć.

Konsole nowej generacji – czego się spodziewać

Firmy Sony i Microsoft zapowiedziały, że wejście ich najnowszych konsoli na półki sklepów nastąpi w sezonie świątecznym 2020. Obie posiadają duże grupy fanów, wyczekujących nowych i starych gier, których będą mogli doświadczyć w rozdzielczości [email protected] i przystępnej cenie. Dodatkowo z obu stron można usłyszeć, że tytuły dostępne na konsole poprzedniej generacji będą również operowały na PS5 i Xboxie Series X.

Konsole nowej generacji - czego się spodziewać

Jeśli zaś idzie o ekskluzywne dla tych maszyn tytuły, to wyraźne są dwa różne podejścia. Microsoft zapowiedział, iż przez dwa następne lata wszystkie gry wychodzące na konsole Xbox będą dostępne i na najnowszy Series X i na Xbox One. Zaś od strony Sony od razu zaczną się pojawiać tytuły operujące jedynie na najnowszym PlayStation 5.

PlayStation i Xbox – czy konsole zastąpią PC?

Niektórzy gracze zadają sobie już to pytanie od dawna, szczególnie biorąc pod uwagę różnice cen między konsolami i komputerami. Jednakże myślę, że spokojnie można powiedzieć, iż w najbliższej przyszłości na pewno tak się nie stanie.

Mimo relatywnej taniości konsol w porównaniu do PC te drugie nadal posiadają olbrzymie przewagi. Gracze korzystający ze “skrzyń” mogą swobodnie modyfikować swoje maszyny, aby spełniały ich oczekiwania. Natomiast konsolowcy nie posiadają tej wygody i mogą wybierać jedynie z tego, co producenci im oferują.

Dodatkowo na zwykłych komputerach znajduje się dużo większa różnorodność tytułów. Osobiście nie wyobrażam sobie grania w gry strategiczne na konsoli. Plus myślę, że większość osób, które doświadczyły strzelanek na obu rodzajach platform, stwierdziłaby, iż na myszce i klawiaturze, gra się w nie lepiej niż na padzie.

PS5 vs Xbox Series X – który będzie lepszy?

Wracając natomiast do samych konsoli, ciężko jest jeszcze powiedzieć, która z nich będzie definitywnie lepszym wyborem. W końcu nadal nie są nam znane wszystkie ich parametry. Choć według już dostępnych danych można dojść do wniosku, iż nowy Xbox będzie mieć lepsze osiągi od konkurencji. Lecz niezależnie od tego obie konsole z pewnością okażą się olbrzymimi ulepszeniami względem ich poprzedników.

PS5 vs Xbox Series X - który będzie lepszy?

Dodatkowo nie wiadomo nam, ile trzeba będzie za nie zapłacić. Przy czym można w internecie znaleźć osoby spekulujące, iż produkt Microsofta będzie kosztować około 600 USD. Natomiast ten od Sony miałby być o 100 USD tańszy od swojego konkurenta.

PS5 vs Xbox Series X - który będzie lepszy?

Zatem, aby móc definitywnie stwierdzić, która z konsoli będzie bardziej warta swej ceny, musimy jeszcze trochę poczekać.

Podsumowując

Obie rywalizujące ze sobą konsole, z pewnością przyciągną do świata gier dużą ilość nowych graczy. Umożliwią też wielu osobom doświadczenie rozrywki w bardzo wysokiej jakości. Ludziom zainteresowanym PS5 i Xbox Series X pozostaje teraz tylko czekać na nowe wieści. Zaś ci należący jak ja do “PC master race” wrócą do swoich ulubionych tytułów na komputerach osobistych bez zmartwień.

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły