timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Netflix podarował nam na święta film z gwiazdorską obsadą. „Nie patrz w górę” aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu TOP 10 i raczej nie zniknie stamtąd prędko. Produkcja jest dość specyficzna i należy do takich, które trzeba sprawdzić samemu!

Zniszczenie całej planety, to nie jest lekki, zabawny news.”

Główni bohaterowie filmu to naukowiec, zajmujący się astronomią, dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) oraz jego doktorantka Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence), która pewnego dnia zauważa nową asteroidę zmierzająca w kierunku Ziemi. Odkrycie zostaje nazwane od imienia Kate. Naukowcy muszą działać szybko, bo za pół roku może być już za późno. Informują o swoim odkryciu prezydentkę Janie Orlean (Meryl Streep), która wraz ze swoim doradcą Jasonem Orleanem (Jonah Hill) i synem jednocześnie, niezbyt przejmują się tą informacją. Z kolei w telewizji, dziennikarze Brie Evantee (Cate Blanchett) i Jack Bremmer (Tyler Perry) wolą zajmować się związkiem gwiazdy muzyki pop Riley Biny (Ariana Grande). Sytuacja wydaje się być poważna, jednak naukowców nikt nie traktuje w taki sposób.

Nie patrz w górę – Jak funkcjonują media?

Produkcja nie tylko ukazuje jak działa nasz współczesny świat, ale także istotę tego jak media ogniskują uwagę odbiorców wokół błahych tematów. Temat zmierzającej w kierunku Ziemi asteroidy i zagłady z tym związanej równie dobrze możemy odnieść do pandemii. Z kolei Meryl Streep przypomina bardzo byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.                                                                  Do plejady gwiazd, którą wymieniłam wcześniej możemy dorzucić jeszcze uwielbianego przez wielu Timothée Chalameta i mamy dosłownie film 2021 roku!

Nie patrz w górę – Film nie dla każdego

Jego pojawienie się 24 grudnia na platformie, to dla wielu niewątpliwie prezent i spora liczba osób właśnie obejrzała go podczas świąt. Nie jest to z pewnością film, który spodoba się każdemu, jednak warto wyrobić sobie zdanie na jego temat. Zachęcam, więc do obejrzenia i zdecydowania, czy spojrzelibyście w górę. Jeśli nie macie żadnych planów na sylwestrowy wieczór, to… właśnie macie!

 

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły