timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

 Nieobliczalni 2 – od czego zaczniemy?

Film Nieobliczalni 2 to film przedstawiający dwóch funkcjonariuszy policji, którzy rozpoczynają wspólne śledztwo. Wydawać by się mogło, że to nic takiego, gdyby nie dwa fakty. Pierwszy to taki, że znają się z przeszłości. Drugi to, to, że są kompletnymi przeciwnościami.

O jaką sprawę chodzi?

Ousmane Diakité jest komisarzem, natomiast Laurent Lafitte zastępcą komisarza, który zazdrości koledze stanowiska wyżej. Obaj zaczynają pracować nad sprawą śmierci Kevnia. Młodego chłopaka, który ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego ciała znajdują w dwóch częściach. Historia wydawałby się przerażająca, gdyby nie humor, z jakim został nakręcony. A przede wszystkim potyczki słowne dwóch gliniarzy, którzy w gruncie rzeczy zazdroszczą sobie pewnych cech.

 

Co z ta Alice?

Komisarze, trafią z Paryża do francuskiego miasteczka, gdzie odbywa się cała akcja śledztwa. Poznają tam Alice, z którą od tej pory zaczynają współpracować. Alice, przypada do gustu obydwu policjantów, ale wydaje się, że Alice spodobał się Ousmane. W tej kwestii też pojawiają się zabawne spięcia między parterami.

Nieobliczalni 2 Jaki jest główny wątek?

Śledztwo rozwija się w chwili, gdy funkcjonariusze odkrywają, że Kevin produkował narkotyki. Był chemicznym guru. Po nitce do kłębka trafią do jego kolegi, nazywanego Kapusiem. Ten opowiada o sytuacji Kevina i dzięki niemu policjanci znajdują kolejny trop. Następnie trafią do ochroniarza klubu, z którym Ousmane odbywa walkę. Staje się ona kolejnym powodem do żartów Laurent’a. W ten sposób policjanci trafią do klubu, w którym faszerowani są narkotykami ochroniarze. Wydawać by się mogło, że sprawa jest już zakończona, ale tu przybiera ona nieoczekiwany zwrot akcji. Otóż okazuje się, że w tę sprawę zamieszany jest również burmistrz miasta. Jego wartościami jest usunięcie zła z miasteczka, które jawi się w postaci np. czarnoskórych ludzi. Próbuje on stworzyć armie, którą faszerował narkotyki produkowanymi przez Kevina.


To już koniec?

Jak zakończy się ta historia, kto zabił Kevina i jaki był jego motyw? Kto jest odpowiedzialny za szerzenie dziwnych poglądów, które rzekomo miały wprowadzić spokój w miasteczku? A przede wszystkim jak skończy się rywalizacja dwóch komisarzy? Musicie koniecznie sprawdzić, film jest przezabawny, ciekawy i sprawia, że do końca nie wiemy, jak on się zakończy. Dialogi przeprowadzone między komisarzami rozbawią Was do łez. Czy ich współzawodnictwo przeszkodzi, a może pomoże w śledztwie? Lećcie sprawdzić.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!