timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nie da się ukryć, że gry wideo są jedną z najchętniej wybieranych form rozrywki. Są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla zapalonych graczy, lecz także dla tych osób, które zwyczajnie od czasu do czasu lubią przenieść się w całkowicie inny świat w ramach relaksu. O ile ktoś jest fanem starszych tytułów, tak zazwyczaj nie potrzebuje nie wiadomo jak mocnego sprzętu. Czasami wystarczy jedynie dobra myszka, klawiatura mechaniczna i średniej jakości komputer. Sprawa ta jednak wygląda już troszeczkę inaczej jeżeli mowa o najnowszych produkcjach ze świata gier wideo. Rozbudowana grafika, niecodzienne rozwiązania i technologie już niestety wymuszają od sprzętu coraz więcej. Zanim dowiemy się czym charakteryzuje się konsola playstation, warto wspomnieć o tym, dlaczego jedni wybierają konsole, a inni PC.

Komputery kontra konsole do gier – Co wygrywa?

Pytanie o to, czy komputer się sprawdza lepiej od konsoli jest tematem, który nie został rozstrzygnięty już od wielu lat. Obydwa urządzenia mają zarówno wiele sympatyków jak też przeciwników. Różnica poglądów polega na wielu aspektach. Są to sprawy typowo techniczne, jak również te związane z wygodą użytkowania. Można rzec, że wybór sprzętu do grania w gry wideo jest kwestią bardzo indywidualną. Jeżeli szukasz sprzętu do gier, znajdź okazję do tego, aby przetestować zarówno możliwości dobrego PC jak też nowych konsol.

Konsola playstation – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Jak zapewne wszyscy wiemy, konsole playstation, zaraz obok Xboxa czy Nintendo są urządzeniami już kultowymi. Niektórzy zapaleni sympatycy sprzętów posiadają całe kolekcje nie tylko konsol z różnych generacji, lecz także sprzętów do nich takich jak pady i kontrolery. W dzisiejszych czasach mamy już do czynienia z dziewiątą generacją konsol. W przypadku firmy sony chodzi tu oczywiście o playstation 5. Wybór konsoli do gier jest dobrym rozwiązaniem dla miłośników rozrywki wirtualnej. Dzięki temu można grać w najnowsze produkcje w bardzo dobrej jakości obrazu. Wówczas cała rozgrywka przebiega zwyczajnie przyjemniej.

Sony playstation dodatkowo charakteryzuje się dopieszczaniem wielu elementów. Konsole tej firmy mają bardzo wiele zalet, jednakże dobór sprzętu jest również rzeczą bardzo indywidualną. Wszystkie konsole dostępne na rynku, niezależnie od firmy są urządzeniami nowoczesnymi i jednym się podobają innym nie. Niektórzy są zwolennikami funkcji i wyglądu, jaki oferuje Sony, a inni wolą Xbox. Nie mniej jednak konsole do gier sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko na co dzień, lecz także na spotkania ze znajomymi, z którymi możemy pograć sobie wspólnie w salonie w gry takie jak, chociażby FIFA.

Spartacus - Gameby.pl

Playstation Store – łatwy dobór gier

Mimo że platformy z grami wideo są dzisiaj standardem, warto wspomnieć o specjalnej platformie playstation store. Dzięki takiemu rozwiązaniu z powodzeniem zagrasz w swoje ulubione gry takie jak np. Call of Duty. Biblioteka gier dostępnych na platformie jest niezwykle obszerna i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Gry dostępne na playstation można oczywiście też zakupić w wersji pudełkowej, jednakże playstation store umożliwia nam zakup gry bez wychodzenia z domu. Warto też wspomnieć, że sklep oferuje produkty podzielone na typ konsoli.

Playstation VR

Gry w wirtualnej rzeczywistości jeszcze paręnaście lat temu były czymś, co moglibyśmy widzieć jedynie na filmach. W dzisiejszych czasach gry takie stały się faktem i system VR został wykorzystany również w playstation. Aby zagrać w poszczególne tytuły z platformy PS, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Są to oczywiście google VR, które należy sparować z konsolą. Proces jest bajecznie prosty i wygląda tak samo, jak w przypadku innych, dodatkowych akcesoriów. Czynność jest maksymalnie zautomatyzowana i nie wymaga od nas wiele. Instalacja przebiega automatycznie, jak również pobierane są odpowiednie sterowniki.

Gry na VR - GameBy.pl

Playstation jako sprzęt do oglądania filmów

Mimo że playstation jest urządzeniem przeznaczonym głównie do grania w gry wideo to posiada również funkcje oglądania filmów. W starszych generacjach nie było takiej możliwości. Teraz, dzięki kompatybilności playstation z internetem jest to możliwe.

Generacje konsol – jaką wybrać?

Jeżeli chodzi o nową generację konsoli firmy sony, ma ona bardzo wiele zalet. Nie oznacza to wcale, że ps4 odeszło do lamusa. Mimo wyjścia nowej wersji, wielu posiadaczy playstation 4 nie chce jej wymieniać. Jest to zwyczajnie dobry i solidny sprzęt do gier, który zdał egzamin. Nie oznacza to, że playstation 5 jest sprzętem gorszym. Tutaj znowu w grę wchodzą odczucia indywidualne. Ps5 jest najnowocześniejszą odsłoną konsoli i będzie ona świetnym rozwiązaniem dla fanów najnowszych gadżetów i nowinek ze świata gier. PS5 ma bardzo szybki czas działania i wiele aspektów zostało dopieszczonych przy jej produkcji. Na uwagę zasługuje niewątpliwie kompatybilność wsteczna. System ten oznacza możliwość grania w gry wideo, które zostały przygotowane z myślą o poprzednich generacjach konsol.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły