timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Rok 2022 rozpoczął się na dobre. Jednak jego początek może nie być tak kolorowy dla graczy jak może się wydawać. Problem dostępności od dłuższego czasu trawi między innymi konsole nowej generacji. I co by nie mówić, ów problem może dopaść również Nintendo Switcha.

Kryzys dostępności Nintendo Switch

Kryzys dostępności w kontekście konsol jest zjawiskiem, które praktycznie na dobre zagościło w naszej rzeczywistości. Zgodnie z tym co można zasłyszeć w internecie, kupienie nowej konsoli może w obecnym roku graniczyć z cudem. Lecz i w tym momencie czarne chmury zaczynają wisieć nad konsolami Nintendo. Skąd takie przypuszczenia? W końcu każdy może bez problemu kupić nowego Switcha. Otóż taki stan rzeczy został już zapowiedziany pod koniec tamtego roku przez Shuntaro Furukawe, dyrektora firmy, który wypowiedział się w sprawie w taki sposób: “Obniżyliśmy naszą prognozę dotyczącą sprzedaży Switcha w przyszłym roku o 1,5 miliona, do 24 milionów sztuk.

Gry na switcha - GameBy.pl

W drugiej połowie roku wyślemy najprawdopodobniej mniej konsol z powodu skutków światowego niedoboru półprzewodników. Podnieśliśmy z kolei prognozę dotyczącą sprzedaży gier na Switcha o 10 milionów, do 200 milionów egzemplarzy, opierając się na wynikach sprzedaży w pierwszej połowie”.
Można powiedzieć, że pierwsza połowa roku może być trudna dla osób, które chcą zaopatrzyć się w „pstryczek”.

Akcesoria Nintendo Switch screen protector - GameBy.pl

Braki magazynowe a super premiery na “Switcha”

Bo choć można przypuszczać, że braki mogą dotyczyć nowszych wersji konsoli, tak wszystko wskazuje na braki wszystkich modeli. Co więcej, warto nadmienić, że w tym roku szykują się bardzo ciekawe tytuły, które będą miały swoją premierę właśnie na konsolach Nintendo. Splatoon 3, Mario + Rabbids: Sparks of Hope, The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, to tylko niektóre tytuły, które mają pojawić się w trakcie tego roku. Być może sytuacja będzie na tyle dobra, że Nintendo zmieni zdanie. Nie mniej, jeśli potrzebujesz kupić nowe Nintendo, spiesz się, bo może się okazać, że wszystkie egzemplarze zostaną wyprzedane.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły