timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

To rewolucja w dziedzinie kart graficznych. O Nvidii Hopper można usłyszeć już od dłuższego czasu. Układy o takiej nazwie zapowiadano bowiem już w 2019 roku. Najnowsze układy mają być czymś zupełnie nowym, podnoszącym obecne standardy. Przypomina to sytuację z kartami Ampere, wydanymi przez również przez Nvidię. Gracze kupowali je niezwykle chętnie ze względu na wprowadzone przez nie rozwiązania. Czy Nvidia Hopper okaże się podobnym sukcesem?

Nvidia Hopper – Najnowsze przecieki

Niestety niemal wszystkie informacje dotyczące Nvidii Hopper mają swoje źródło w przeciekach. Twórcy nie mówią wiele o swoim nadchodzącym projekcie. Źródła przecieków pozostawiają niestety wiele do życzenia. Jedyni wierzą im bezkrytycznie, inni zachowują wobec nich dystans. Można liczyć jedynie na doświadczenie informatorów, których predykcje okazały się trafne już parę razy w przeszłości.

Nvidia Hooper - Gameby.pl

Z Twitterowych przecieków dowiadujemy się, że nowa seria kart powinna ujrzeć światło dzienne już niedługo. O dokładnej dacie możemy jednak niestety tylko pomarzyć. W wielu spekulacjach pojawia się jednak okres połowy 2022 roku. Takie podejrzenie nasuwają decyzje AMD oraz Intela, którzy pracują nad podobnymi rozwiązaniami. Konkurencyjne projekty mają pojawić się około za rok. Logicznym więc byłoby dopasowanie się Nvidii do tego terminu.

Nvidia Hopper – W czym tkwi ich rewolucyjność?

Najnowsze układy graficzne mają cechować się budową MCM (Multi-Chip Module). W skrócie, ma to na celu zwiększenie złożoności, a co za tym idzie wydajności urządzeń. Inne zalety takiej konstrukcji to między innymi mniejszy rozmiar oraz większa niezawodność i odporność na uszkodzenia. Mówi się również o zmniejszonych kosztach, związanych z produkcją układów MCM.

Według nieoficjalnych plotek układy Nvidii mają być wyposażone w dwie matryce, posiadające łącznie 288 procesorów strumieniowych. Jeśli okazałoby się to prawdą, możemy liczyć na nawet trzykrotnie większą wydajność, niż ta którą oferuje obecnie najlepszy z modeli Nvidii.

Nvidia Hooper - Gameby.pl

Niestety wizja premiery nowych układów jest jeszcze odległa. Pozostaje nam czekać i bacznie przyglądać się działaniom zarówno Nvidii, jak i jej bezpośrednich konkurentów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły