timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Po siedmiu latach od swojego zaginięcia Prairie wraca do domu. Odnaleziono ją, gdy zeskoczyła z mostu i szczęśliwie przeżyła. Po obejrzeniu w internecie filmiku z tego zdarzenia jej adopcyjni rodzice pojechali do szpitala. Gdy ujrzeli córkę byli zaskoczeni. Przez te kilka lat jej nieobecności coś w niej się zmieniło. Niektórzy twierdzą, że nastąpił cud. Prairie była niewidoma, a teraz jej zmysł wzroku powrócił. Nie tylko w tym aspekcie jej życia zaszła zmiana. Prairie chce, aby nazywano ją jej nowym imieniem — the OA. Jej powrót inicjuje wiele pytań, na które ta jednak nie chce odpowiedzieć policji, dziennikarzom, ani rodzicom. Bohaterka szuka pięciu osób, z którymi mogłaby podzielić się swoją pełną niespodzianek historią, aby ci następnie mogli jej pomóc.

Zamknijcie oczy. Wyobraźcie sobie to, co powiem, jakbyście tam byli. Ze mną. Jakbyście byli mną.

The OA to serial, którego większą część stanowią retrospekcje. Prairie, siedząc na strychu wraz z piątką innych osób, opowiada swoje życie. Wydawać by się mogło, iż będzie to nudne i nieciekawe. Nic bardziej mylnego. Bohaterka już od dziecka ma prorocze sny, pełne wyraźnych dźwięków i zapachów. Później w życiu Prairie nastąpiły wielkie zmiany. Sny jednak wciąż powracały. To właśnie one pchnęły bohaterkę do działania. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Prairie zrobiła coś, co wywołało lawinę innych zdarzeń. Takich, które pozbawiły ją wolności na bardzo długi czas.

the OA - GameBy.pl

Muzyka i gra aktorska w the OA

Rzeczą, która charakteryzuje ten serial, jest niesamowita muzyka. The OA ma jeden z lepszych soundtracków, jakie słyszałam. Pod koniec pierwszego odcinka, gdy Prairie zaczyna opowiadać swoją historię, muzyka, w połączeniu z samym, klimatem sytuacji, sprawiła, że miałam ciarki na ciele. Przyjemne dla uszu są również momenty, gdy główna bohaterka gra na skrzypcach. Zarówno młodszej, jak i starszej aktorce udało się w wyśmienity sposób oddać pełną pasji i natchnienia grę na instrumencie. Ukazały zatracenie się w muzyce oraz desperacką wiarę w to, że ich gra ma moc sprawczą.

Jako, iż serial skupia się głównie na Prairie, reszta aktorów nie miała dużego pola do popisu. Mimo to każda scena z ich udziałem jest świetnie zagrana. Poboczne postaci zostały nam przedstawione w mniejszym stopniu. Nie poznajemy ich w pełni i musimy zadowolić się szczątkowymi informacjami, jakie o nich otrzymaliśmy. W serialu występują bowiem, jako tło dla Prairie i ich celem jest dopełnienie jej historii.

the OA - GameBy.pl

The OA jest serialem, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Opowiadana historia jest ciekawa. Z niecierpliwością oglądałam odcinki, chcąc jak najszybciej się dowiedzieć, co będzie dalej. W serialu nie brakuje momentów, które chwytają za serce, a także takich, które sprawiają, że na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Wszystko jest idealnie wyważone i współgra ze sobą, tworząc niesamowitą całość.
[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Fanka wszelkiego rodzaju książek i seriali. W wolnym czasie pogłębia wiedzę o kosmosie. Uwielbia grać w gry planszowe oraz poznawać nowe języki i zagraniczne kultury.

Wszystkie artykuły