timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dawno, dawno temu… Może jednak nie tak dawno, gdyż w 2011 roku, miał swoją premierę serial Once Upon a Time. Momentalnie ujął on tysiące osób swoimi kostiumami, grą aktorską i przede wszystkim oryginalną historią.

Once Upon a Time

Once Upon a Time to połączenie baśni, mitów i legend. Losy bohaterów pochodzących z różnych światów splatają się ze sobą. Sprawia to, iż nasze postrzeganie ich, dobrze nam wcześniej znanych, historii się diametralnie zmienia.

Podczas oglądania poznajemy życie bajkowych złoczyńców z zupełnie innej perspektywy. Twórcy dopisali im również historie sprzed znanych nam opowieści. W odmienny sposób spojrzymy na Złą Królową, wiedząc, iż Śnieżka pozbawiła jej szansy na szczęśliwe życie ze swoim ukochanym u boku, a Rumpelstiltskin został zbyt wiele razy odtrącony, aby ponownie być w stanie kogoś pokochać.

Once Upon a Time -Gameby.pl
W pierwszym sezonie serialu poznajemy Emmę — samotną dwudziestoośmiolatkę z Nowego Jorku. Nie ma ona pojęcia, iż w wyniku klątwy mieszkańcy Zaczarowanego Lasu zostali uwięzieni w prawdziwym świecie, w zatrzymanym w czasie miasteczku o nazwie Storybrooke. Wkrótce ma jednak wszystkiego się dowiedzieć i poznać swoją bajkową rodzinę. Jednak, czy osobie mającej problem z zaufaniem, będzie łatwo uwierzyć w magię?

Co się wydarzy w wyniku kolizji dwóch skrajnie różnych światów — jednego, znanego nam od podszewki i drugiego, który rządzi się zupełnie innymi prawami i zasadami? Jak to bywa w baśniach — dobro zawsze wygrywa.

Tylko że Storybrooke jest miasteczkiem z prawdziwego świata, a tutaj nic nie jest stricte dobre czy złe. Dlatego właśnie bohaterowie muszą się zmierzyć z granicami własnej moralności, często popełniają złe czyny, mając jednak dobre intencje. To właśnie ten aspekt serialu sprawia, że bohaterzy wydają się nam bardziej ludzcy.

Once Upon a Time -Gameby.pl
Once Upon a Time to serial, dzięki któremu powrócimy do czasów dzieciństwa i na nowo zaprzyjaźnimy się z ulubionymi bohaterami sprzed lat. Magia serialu sprawia, iż ciężko nam się od niego oderwać, aczkolwiek należy pamiętać, że każda magia ma swoją cenę.

[wp-review]
O redaktorze

Fanka wszelkiego rodzaju książek i seriali. W wolnym czasie pogłębia wiedzę o kosmosie. Uwielbia grać w gry planszowe oraz poznawać nowe języki i zagraniczne kultury.

Wszystkie artykuły