timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Netflix długo kazał nam czekać na premierę drugiego sezonu Outlandera. Pojawił się w kwietniu tego roku. I zabrał nas w rok 1745.

Outlander to serial oparty na książkach Diany Gabaldon, opowiadający historię Claire, która w niewyjaśnionych okolicznościach, będąc na wakacjach w Szkocji, przenosi się w czasie ze współczesności do osiemnastego wieku.

Piękne zdjęcia, majestatyczne szkockie krajobrazy, ludowa muzyka, wyraziste postaci, wątki komiczne, przygoda, romans, przyjaźń i rude włosy Jamiego to czynniki, które sprawiają, że Outlander to serial idealny. Przynajmniej tak było w pierwszym sezonie….

Uwaga! Dalsza część recenzji może zawierać spojlery pierwszego sezonu!

Drugi sezon serialu oparty jest na drugiej części serii. Akcja rozpoczyna się w czasach współczesnych. Claire jest ponownie w Szkocji. Jednak po chwili znów przenosimy się do osiemnastego wieku, by wraz z państwem Fraser zejść na francuski ląd.

Akcja początkowych odcinków toczy się w Paryżu. Chociaż bohaterowie wciąż wpadają w tarapaty, przechodzą emocjonalne rozterki ze względu na wydarzenia minionych miesięcy, robią wszystko dla interesów Szkocji. Jednak mimo tego wszystkiego czegoś tu brakuje. Całość jest pozbawiona płynności i uroku, jakiego dodawały obrazowi górskie krajobrazy i zamki.

Pojawiają się zarówno starzy, jak i nowi bohaterowie. Powiązania i związki między nimi wiele razy zaskoczą. Dawne koszmary powracają a niespodzianką jest pojawienie się Jacka Randalla.

Zupełnie inaczej ogląda się serial, gdy Jamie i Claire wracają do Szkocji. Dawny klimat pozostaje przywrócony i znów można delektować się góralską kulturą.

Trochę denerwujące były przeskoki do współczesności, ponieważ niosły one ze sobą spory ładunek emocjonalny. Zabieg celowy i sprytny.

W ostatnim odcinku Claire odkrywa szokującą prawdę i decyduje się na desperacki krok….

Zakończenie, tak i informacje w sieci, nie pozostawiają złudzeń co do kontynuacji przygód Fraserów. Premiera światowa przewidziana jest na jesień, jednak nie wiadomo, jak długo producenci każą czekać polskim fanom. Niektóre donoszą o powstaniu także czwartego sezonu.

Nasza Ocena
 • 10/10
  Zdjęcia - 10/10
 • 10/10
  Muzyka - 10/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 6/10
  Fabuła i akcja - 6/10
8.5/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły