timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Typowa amerykańska szkoła w zwyczajnym, małym mieście. Niczym nie wyróżniający się nastolatkowie i ich normalne problemy: miłosne, szkolne, czy rodzinne. Wszystko było właśnie takie, aż do dnia czwartego lipca. Dokładnie wtedy coś przydarzyło się jednemu z nastolatków z Riverdale. Ciało Jasona z raną postrzałową zostało odnalezione w rzece. W toku śledztwa grupy nastolatków okazuje się, że więcej niż jedna osoba mogła pragnąć jego śmierci. Pojawiają się domysły, kto mógłby pozbawić go życia. Faktem jest, że Jason jest martwy i nikt nie potrafi odpowiedzieć, co właściwie wydarzyło się tamtego dnia nad rzeką.

O czym jest Riverdale?

Odcinki serialu skupiają się na próbach dotarcia do prawdy o czwartym lipca. Bohaterowie prowadzą własne śledztwo i krok po kroku odkrywają coraz to nowe tajemnice. Fani serialu robią dokładnie to samo. Nie wiedząc, kto jest mordercą, sami wymyślają własne teorie. Każdy odcinek przynosi nowe poszlaki i wskazówki, które, w założeniu, mają doprowadzić nas do rozwiązania zagadki.
Riverdale - GameBy.pl

Fabuła Riverdale kręci się wokół śmierci nastolatka. Nie jest to jedyny wątek, chociaż na koniec to wszystko się właśnie do niego sprowadza. Każdy z bohaterów ma swoje życie i problemy, z którymi musi się zmagać. Znajdziemy tu motywy miłości i przyjaźni. Młodzi bohaterowie odkrywają, jak działają uczucia i konfrontują się z nimi. Pojawiają i kończą się związki. Nienawiść zamienia się w przyjaźń i odwrotnie. W serialu ważną rolę odgrywają również rodzice nastolatków. Ich relacje z dziećmi, a także z małżonkami oraz przyjaciółmi zmieniają się, na co głównie mają wpływ głęboko skrywane tajemnice.

Riverdale trzyma się pewnych schematów i utartych już szlaków. Mamy tutaj Betty, dobrą uczennicę i posłuszną córkę, zawsze ubraną w pastelowe kolory. Archie to nastolatek, który musiał wybierać pomiędzy sportem, a pasją do muzyki (czy ktoś powiedział Troy Bolton?). Jest też oczywiście królowa szkoły: wredna cheerleaderka ze swoimi niemądrymi koleżankami, którymi może się wysługiwać. Lista z przykładami znanych nam już charakterów jest o wiele dłuższa. Twórcy nie postarali się zbytnio o wymyślenie czegoś nowego, aczkolwiek nie wyemitowano jeszcze wszystkich odcinków. Możemy mieć więc nadzieję na rozwój postaci i nabycie przez nich nieco mniej stereotypowych cech charakteru.

Riverdale - GameBy.pl

Na koniec

Serial ma wspaniałą stronę wizualną. Szczególnie urokliwe są sceny w Chock’lit Shoppe — lokalu utrzymanym w klimacie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na uznanie zasługuje gra świateł oraz muzyka. Te dwa elementy zawsze nadają odpowiedni klimat scenom. Kostiumy są świetnie dopasowane do bohaterów. Odzwierciedlają one ich charaktery, a także uczucia. Postaci oraz ich emocje ukazywane są poprzez kolory. Widząc czerwień czy róż na ekranie podświadomie pomyślimy o danych bohaterach. Wszystko to razem sprawia, iż Riverdale jest serialem przyjemnym w odbiorze oraz miłym dla oka i ucha. Jest to zwyczajnie ładny serial.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Fanka wszelkiego rodzaju książek i seriali. W wolnym czasie pogłębia wiedzę o kosmosie. Uwielbia grać w gry planszowe oraz poznawać nowe języki i zagraniczne kultury.

Wszystkie artykuły