timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Warto było czekać. Taki opis pojawia się praktycznie przy każdej premierze nowego sezonu jakiejś serii. Niezależnie od tego, czy jest to arcydzieło czy okropny chłam. Ale teraz naprawdę zgodzę się z tym stwierdzeniem, warto było poczekać i już 31 sierpnia wraz z końcem wakacji pojawiły się nowe odcinki majstersztyka wśród serialowych dramatów. Przed państwem Ozark – sezon 2. Uwaga, recenzja może zawierać spoilery dotyczące poprzedniego sezonu. Miejcie to na uwadze jeśli nie mieliście z nim jeszcze styczności.

Pieniądze same się nie wypiorą – Ozark 2

W ramach przypomnienia dla wszystkich, którym rok czekania za bardzo dał się we znaki. Marty Byrde, przedsiębiorca z Chicago spokojnie prał pieniądze dla Meksykańskiego kartelu. Jednak po kradzieży pieniędzy przez jego współpracownika zostaje zmuszony do przeprowadzenia się nad jezioro Ozark i wyprania 8 milionów dolarów w ciągu 2 miesięcy.

Ozark 2 - Gameby.pl

Jego żona i dzieci muszą zaklimatyzować, podczas gdy Marty inwestuje otrzymane pieniądze w słabo prosperujące miejsca, aby nadać im drugie życie. Oczywiście nic nie szło po myśli bohaterów. Dzięki temu w pierwszym sezonie mogliśmy doświadczyć wiele niesamowitych zwrotów akcji, a fabuła pierwszej serii była pierwszorzędna.

Skusiłbym się nawet o powiedzenie, że dorównuje historii z Breaking Bad, ale nie chciałbym urazić fanów serialu. Teraz pojawiłoby się standardowe pytanie: Czy drugi sezon jest tak samo dobry jak pierwszy? Spokojnie, za chwilę odpowiedź.

Wóz albo przewóz

Przyszedł czas na część zawierającą najwięcej spoilerów dotyczących pierwszego sezonu. Po wizycie Del’a Rio(szychy narkotykowego kartelu) w Ozark, która zakończyła się niezwykle szybko przy użyciu dubeltówki i szybkich rąk Darlene Snell, Marty musi wymyślić w jaki sposób wyprać 50 milionów dolarów.

Wszystkie poprzednie inwestycje poupadały przez służby bezpieczeństwa, zaczynające podejrzewać coraz więcej. Marty postanawia więc otworzyć kasyno nad rzekę, a później kupuje parowiec i chce przenieść interes na wodę. I tutaj zaczynają się schody…

Ozark 2 - GameBy.pl

Bo według prawa, w stanie Missouri może istnieć zaledwie ograniczona ilość kasyn, a wszystkie miejsca są już zajęte. Przekonaniem senatorów do zmienienia ustawy ma zająć się Wendy (żona Marty’ego), podczas gdy Marty próbuje naprawić relacje Snellów z kartelem.

Charlotte i Jonah pozostawieni sami sobie w trudnej sytuacji, usiłują powrócić do normalnego trybu życia, borykając się jednocześnie z okresem dojrzewania. A tymczasem nieoficjalna miss Ozark Ruth Langmore, także nie próżnuje.

Po tragicznej śmierci jej wujków, stara się o prawa opieki nad jej młodszymi kuzynami, dla których śmierć rodziców była traumatycznym przeżyciem. Ojciec Ruth w końcu wychodzi z więzienia co też przysporzy bohaterom wielu kłopotów.

Ozark pokazał klasę

W serialu nie ma chyba niczego do czego można się przyczepić. Fabuła jest fenomenalna, podtrzymuje napięcie i nie pozwala oderwać się od oglądania. Do tego każdy z bohaterów, ma swój własny punkt widzenia. Każda postać jest unikalna i charakterystyczna.

Ozark 2 - GameBy.pl

W pierwszym sezonie można było zauważyć spokojne rozwijanie się akcji. W drugiej serii ważne wydarzenia dzieją się już na początku(a tutaj wszystkie wydarzenia są ważne). Poza tym wszystko prezentuje się tak jak w pierwszym wydaniu serialu. Ujęcia są dobre, ale nie przesadzone. Muzyka dobrze zgrywa się z klimatem. Cóż więcej powiedzieć. Jeżeli jeszcze nie widzieliście Ozark, naprawdę warto obejrzeć.

Nasza Ocena
 • 9/10
  Wykonanie - 9/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 9/10
  Aktorzy - 9/10
9/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły