timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Serial, który zna każda nastolatka. Nadprzyrodzone stworzenia, takie jak wampiry czy wilkołaki, to gratka dla dzisiejszej młodzieży. Ósmy sezon nadszedł. Po szóstym, jak i siódmym było wiele krytyki, lecz powstał kolejny. Temat wyczerpany dogłębnie, mimo to ciągnięty.

Scenę otwierającą sezon 8. zaczyna zakochana para w aucie. Rozmawiają na temat filmów o superbohaterach i fantasy. „Więc kończymy też swoje fantasy dla nastolatków”, „Całe szczęście, że przeszła już moda na wampiry”. Dwa cytaty mówiące o końcu serialu.

Pamiętniki Wampirów - Sezon 8 - GameBy.pl

To już nie ten sam serial. Wprowadzone zostały diametralne zmiany w przedstawianej akcji. Sama byłam ogromną fanką, lecz tylko na początku. Osiem sezonów? To stanowczo zbyt dużo. Autorka (według mnie) beznadziejnie przeciąga akcje przez kolejne sezony, co poskutkowało małym zapałem odbiorcy do oglądania kolejnych odcinków.

Akcja natomiast w stylu serialu. Damon i Enzo są kontrolowani przez złe moce, Caroline i Stefan za wszelką cenę próbują ich odnaleźć, Bonie rozpacza po stracie ukochanego, a Alari’c bada kryptę.

Pierwsze sezony były logicznie i pewnie przedstawione. Bohaterowie byli mocno zarysowani, nieważne co się działo, serial wciągał. Teraz bohaterowie stracili swoje „światło”, stali się prostolinijni, bez większych ekscesów.

Pamiętniki Wampirów - Sezon 8 - GameBy.pl

Zwykłe osobowości przesuwające się drobnymi kroczkami na przód, co tworzy ogromną różnicę w stosunku do pierwszych sezonów, gdzie bohaterowie ciągle zmieniali strony i zdania. Mimo wszystko nie samą krytyką człowiek żyje.

Trzeba przyznać, każdy epizod został dopracowany, serial sam w sobie nie przypomina lekkiego. Na pierwszy rzut oka bardziej podchodzi pod horror.

Pod względem technicznym widać ogromną poprawę, bardzo dobre ujęcia kamer, muzyka idealnie pasująca do danego epizodu, jak i również skromna dawka humoru.

Pamiętniki Wampirów - Sezon 8 - GameBy.pl

Damon czytający 50 twarzy Greya? Z daną akcją wyglądało to komicznie (wręcz idiotycznie). Mimo że często przedstawiany jako zły charakter, dla mnie — jeden z najlepszych aktorów tego serialu. Śledztwo prowadzone przez Bonie i Stefana było bardzo intrygujące, lecz Alari’c w krypcie, szukający wyjścia, cóż… ciekawy pomysł.

Jak widać, jest wiele za jak i przeciw, by obejrzeć ten sezon, lecz mimo wszystko został lepiej stworzony niż dwa poprzedzające go epizody. Myślę, że dzięki zakończeniu cały serial można uznać za udany. Czy jest wart obejrzenia? Moja odpowiedź jest krótka: Tak.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Z zawodu koordynator prac. Pasjonatka szkiców i malarstwa. Miłośniczka dobrych książek i seriali o różnorakiej tematyce.

Wszystkie artykuły