timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Photoshop od lat jest jednym z najpotężniejszych i najczęściej wykorzystywanych programów, jeśli chodzi o obróbkę grafiki. Program zyskał sobie uznanie użytkowników przede wszystkim dzięki swoim możliwościom. Wciąż uznawany jest on za narzędzie dla profesjonalistów, które w odpowiednich rękach potrafi zdziałać cuda. Adobe postanawia jednak coraz bardziej otwierać się na amatorów grafiki, którzy chcą spróbować swoich sił w tworzeniu. Z pewnością pomoże im w tym nowa sztuczna inteligencja, zaimplementowana do programu. Photoshop - Gameby.pl

Photoshop – Nadchodzi nowa era tworzenia grafiki

Wykorzystanie AI przy grafice jest już obecne w internecie od dawna. Od miesięcy możemy obserwować w różnych miejscach obrazki, w całości wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Z początku były one jedynie zabawną ciekawostką, teraz coraz bardziej przypominają prawdziwe fotografie. Rozwój technologii generowania zdjęć cały czas posuwa się naprzód. Być może zaimplementowanie takiego rozwiązania do Photoshopa będzie kamieniem milowym.

Twórcy Photoshopa stworzyli zupełnie nowy silnik – Firefly Generative AI. Wykorzystuje on znane już użytkownikom programu wypełnianie przestrzeni. Łączy to jednak z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Możemy zatem dowolnie modyfikować grafikę przy pomocy wpisywanych haseł. Wystarczy napisać, co chcemy zobaczyć w zaznaczonym fragmencie i po chwili AI uraczy nas paroma propozycjami. Wystarczy spojrzeć na film udostępniony przez Adobe. Możliwości nowego systemu są ograniczone jedynie wyobraźnią użytkowników. Dla sztucznej inteligencji nie istnieją żadne przeszkody.

Cały system działa zaskakująco dobrze. Sztuczna inteligencja potrafi w sprytny sposób dopasować nową zawartość do tego, co już znajduje się na fotografii. Ciekawym wydaje się być fakt, że powstałe w ten sposób grafiki można ze spokojem wykorzystywać w celach komercyjnych. Wszystko dzięki temu, że AI uczyło się na podstawie zdjęć z Adobe Stock.Photoshop - Gameby.pl

Photoshop – Kiedy ujrzymy nową wersję w pełnej krasie?

Twórcy zapowiadają, że z nowej wersji, z silnikiem Firefly Generative AI na pokładzie, będziemy mogli skorzystać już w drugiej połowie 2023 roku. Nie ma się jednak czym martwić. Dla tych, którzy chcą już teraz przetestować możliwości sztucznej inteligencji, czeka wersja beta, dostępna dla posiadaczy Photoshopa.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły