timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Reguł głuchego telefonu nie muszę Wam przypominać, bo każdy z Was je zna i zapewne każdy z Was się w to bawił będąc szkrabem. Osoba na początku kolejki przekazuje po cichu swojemu sąsiadowi jakieś hasło, by sąsiad przekazał to hasło swojemu sąsiadowi w miarę dokładnie. Ta cała komunikacja „Na ucho” ma się zakończyć poprawnym wypowiedzeniem danego hasła na głos. Tą dość trudną zabawę użył twórca gry Podaj Dalej do której Was dzisiaj zapraszam.

Skrót zasad Podaj Dalej

Tak jak wspomniałem reguły bardzo przypominają głuchy telefon. Każdy uczestników otrzymuje mazak, notatnik, ściereczkę i jedną z kart pełną haseł. Jeden z graczy rzuca kostką i liczba, która wypadnie na kostce pokazuje które z haseł mają narysować właściciele notatników, by potem te notatniki przekazać kolejnej osobie. Nowy właściciel notatnika ma na podstawie obrazka, odgadnąć co rysownik miał na myśli. Po napisaniu swojej odpowiedzi notatnik wędruje w ręce kolejnego gracza, który widząc odpowiedź poprzednika ma narysować kolejny obrazek. Gramy tak do powrotu szkicownika do pierwotnego właściciela. Następnie uczestnicy analizują swoje notatki i rysunki, a potem dobrowolnie przyznają punkty, albo ich nie przyznają.

Ocena

Ta gra w ekwipunku ma wszystko, co gra na rysowanie powinna mieć. Jakość tych elementów jest na bardzo wysokim poziomie. Mamy tutaj różnorodne szkicowniki, które są tak nakreślone, ze wszystko da się zrozumieć bez korzystania z instrukcji, a co najważniejsze. Są one wielokrotnego użytku. Dodatkowo mamy bogatą bazę haseł, która ma swoje miejsce w pudełeczku, więc po stole się ona nie szlaja i uważam, że każda gra imprezowa powinna mieć takie pudełeczko na karty. Tak się organizuje gry imprezowe.


Pytanie Zagramy w głuchy telefon na rysunki? Szybko znalazła akceptację i zainteresowanych. Na długo nie mogliśmy odejść od stołu, gdyż bawiliśmy się świetnie. Zadanie jest bardzo wciągające i bardzo trudne, więc nie zdziwiłbym się, gdyby pomysł tej gry telewizja wykorzystała do produkcji teleturnieju z główną wygraną $1.000.000. Na paręnaście rozgrywek i nowym zestawie pisaków, nie udało nam się hasła ze strony startowej przekopiować na stronę ostatnią. Zawsze znalazł się ten moment” błędnego zrozumienia autora obrazka”. Ja pamiętam jak mój”Król Artur” stał się filmem „Pasja”. Wiem! Hardcore, ale komuś ludek walczący mieczem skojarzył się z Jezusem na drodze krzyżowej (Ja muszę zrobić artykuł o najgłupszych rzeczach, jakie wymyślono grając w grę). Oczywiście rysunkowych hitów było o wiele więcej, czasami nasza kreatywność przechodziła samą siebie, ale NA TYM POLEGA WSPANIAŁOŚĆ TEJ GRY. Na chwilę obecną zarzutów nie mam, ale proszę rebela o kolejne części tej gry. W jutubach widziałem wersję dla dorosłych, więc Będę modlił się i wyczekiwał jego spolszczenia.

Na koniec

Podaj dalej to kolejna z gier, które są kwintesencją gier imprezowych. Pokazuje ona co powinna imprezówka mieć i czym powinna się ona charakteryzować. Znowu ktoś zrobił coś, co lubię. Wykorzystał znaną zabawę i oblekł ją w nowe szaty. BRAWO REBEL 🙂

Życzymy Miłego Grania!

[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły