timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

27 października swoją premierę miała brazylijska nowość filmowa dostępna na platformie streamingowej Netflix, czyli Poza Wszechświat. To propozycja idealna dla wszystkich fanów melodramatów, a do tego miłośników najrozmaitszych historii romantycznych. Z pewnością nie zabraknie licznych wzruszeń i ciężkich emocji, ponieważ film przedstawia losy chorej na nieuleczalną chorobę Niny, która na co dzień stara się spełniać swoje najskrytsze marzenia. Jak potoczy się jej życie? Czy pokona chorobę i uda się jej mimo przeszkód stawić czoła swoim lękom? Koniecznie czytajcie dalej.

Nina, czyli pianistka z marzeniami

Nina (Giulia Be) to niezwykle utalentowana brazylijska pianistka. Codziennie spędza ogromne ilości godzin na ćwiczeniu i doskonaleniu swojej gry na instrumencie. Muzyka to jej największa pasja w życiu i nie wyobraża sobie w inny sposób spędzać swojego wolnego czasu. Jej największym marzeniem jest solowy koncert w towarzystwie ogromnej orkiestry symfonicznej zorganizowany w Sao Paulo. To ogromne wyzwanie, które wiąże się z dużą ilością wyrzeczeń. Czy mimo wszystko Nina będzie w stanie kiedykolwiek zagrać na scenie i spełnić swoje marzenie o występie z orkiestrą? Niestety, jest jeden element w życiu, który bardzo utrudnia jej to zadanie. Choroba.

Walka z chorobą o marzenia

Pianistka na co dzień toczy batalię z ciężką chorobą autoimmunologiczną. Jest nią toczeń rumieniowaty. Choroba zaatakowała nerkę dziewczyny, dlatego jej życie jest znacznie utrudnione. Codziennie jest pod opieką lekarzy, między innymi dba o nią niejaki Gabriel (Henry Zaga). Po pewnym czasie okazuje się, że mężczyzna wykazuje do Niny większą sympatię. Dziewczyna dzieli się z lekarzem swoimi marzeniami o koncertowaniu. Wkrótce okazuje się, że Gabriel staje się najbliższym towarzyszem w jej życiu i z wielkim zapałem pomaga młodej pianistce spełnić marzenie.

Czy warto obejrzeć film Poza Wszechświat?

Jeśli szukacie propozycji filmowej idealnej na zbliżające się wieczory i macie w zanadrzu kilka chusteczek to śmiało zobaczcie tę propozycję. Twórcy przekazują widzom wiadomość przede wszystkim o tym, że mimo przeciwności losu, warto dbać o swoje marzenia i samorozwój. Oczywiście nie zabrakło wątku miłosnego, który nieco osłodzi nam powagę tematu przedstawionego w opowieści. Choroba, upór w dążeniu do celu, a także gorące uczucia. To wszystko najdziecie w nowości od Netflixa, czyli Poza Wszechświat.
[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły