Dla wielu z nas 8 marca kojarzy się z obchodzonym na całym świecie Dniem Kobiet. Tego dnia warto znaleźć trochę czasu dla najbliższych nam osób. Jednym ze sposobów na wspólne spędzenie wieczoru jest seans filmowy. Jakie najlepsze filmy na Dzień Kobiet uatrakcyjnią celebrację tego święta?

,,Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”

Tytułowa bohaterka to doktor ginekolog żyjąca w Polsce w czasach PRL-u. Prowadzi ona Poradnię Świadomego Macierzyństwa, co przez lata pozwoliło jej uzyskać bogate doświadczenie. Dzięki swojej odwadze i zawziętości, a także ogromnej pracy wydaje książkę. ,,Sztuka kochania” to poradnik o seksualności znacznie wykraczający poza kanon kulturowy aprobowany przez władzę. Wisłocka uparcie walczy z konserwatywną mentalnością. Rewolucjonizuje spojrzenie na kobiece potrzeby. Film z pewnością zasługuję na wyróżnienie, jeśli chodzi o najlepsze filmy na Dzień Kobiet na Netflix.

,,Wielkie oczy”

Film wyreżyserowany przez Tima Burtona z gwiazdorską obsadą, wyróżnioną podczas Oscarów. Dramat opowiada prawdziwą historię malarki Margaret żyjącej w latach 60. ubiegłego wieku. Jej dzieła przedstawiają dzieci, z charakterystycznymi dużymi oczami, kryjącymi tajemnicę. Niestety, kobieta pozostaje pod wpływem okrutnego męża. Walter przypisuje sobie autorstwo wszystkich jej dzieł, które zaczynają odnosić ogromne sukcesy. Kobieta ciężko walczy z przypisaną jej z góry rolą społeczną. Czy uda jej się wygrać i wyjawić światu prawdę?

Najlepsze filmy na Dzień Kobiet- ,,La la land”

,,La la land” to połączenie musicalu i romansu z akcją w Los Angeles. Mia, grana przez Emmę Stone, pracuje jako kelnerka, a także próbuje swoich sił w aktorstwie. Jej droga życiowa przecina się z pianistą jazzowym Sebastianem. Oboje postanawiają za wszelką cenę spełnić swoje marzenia. Niestety, im więcej czasu poświęcają temu, tym mniej mają go dla siebie. Czy uda im się połączyć rozwijanie pasji i wspólnej relacji? Film to wielkie widowisko zarówno wizualne, jak i muzyczne. Sześciokrotnie nagradzany był Oskarami, a przez wielu nazywany jest nawet arcydziełem.

,,Małe kobietki”

Akcja filmu dzieje się w dziewiętnastowiecznej Ameryce. Podczas pobytu ojca na wojnie, czwórką córek opiekuje się matka. Uczy ich ona jak ważna jest wolność i niezależność. Dziewczynki są bardzo pozytywnie nastawione do życia i wszystkich dookoła zarażają uśmiechem. ,,Małe kobietki” to ciepły melodramat z takimi gwiazdami w obsadzie jak Emma Watson czy Saoirse Ronan.