timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Ekologia od lat jest tematem, który nierozwiązywalnie łączy się ze światem technologii. Konsumenci zwracają uwagę na zachowania firm, które okazują się szkodliwe dla środowiska. Jednocześnie potrafią oni pochwalić producentów za tworzenie ciekawych ekologicznych rozwiązań. Z czymś takim mamy do czynienia w przypadku Intela. Intel Green PC to projekt, który ma na celu wprowadzenie nowych standardów przy tworzeniu komputerów. Całość ma pozytywnie odbić się na środowisku.

Intel Green PC – Ekologiczny projekt

Intel Green PC to projekt komputera opracowany przez Intela we współpracy z Acerem oraz Tsinghua Tongfang. Co prawda Intel był odpowiedzialny jedynie za powstanie procesorów, pomagał jednak również przy opracowaniu rozwiązań tworzonych przez obie współpracujące firmy. Projekt został zaprezentowany na specjalnym wydarzeniu w Pekinie.

Co tak naprawdę wyróżnia projekt Intela? Przede wszystkim chodzi o możliwość poddania komputera recyklingowi. Według producenta maszynę można przetworzyć aż w 90 procentach. Taki efekt został uzyskany dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu sprzętu oraz doborowi materiałów.Intel Green PC - Gameby.pl

Na pokładzie maszyny znajdzie się na przykład zasilacz z certyfikatem działania 80 Plus Titanium. Charakteryzuje się on bardzo dobrą wydajnością oraz ograniczeniem poboru mocy, dostosowanym do aktualnie wykonywanych na komputerze zadań. Dodatkowo sprzęt wyposażono w płytę główną o zmniejszonej liczbie komponentów. W efekcie pomniejszeniu uległ również jej rozmiar. Komputer jest w stanie pracować w połączeniu z procesorami z serii i9, i7, a także i5.

Płyta główna zaoferuje również umieszczenie dwóch kości RAM. Znajdziemy także miejsce na kartę graficzną oraz dysk SSD.

Intel Green PC – Nowy ekologiczny standard

Zużycie energii ma według producentów być mniejsze od przeciętnego o mniej więcej 6 procent. Oprócz strony zewnętrznej, Intel przygotował również specjalne oprogramowanie. Intel Green Computer Software Control Center ma dbać o jak najbardziej optymalne wykorzystanie energii. Intel Green PC - Gameby.pl

Projekt Intela to z pewnością ciekawa nowość, która może wytyczać szlaki dla innych producentów sprzętu. Na razie nie znamy dalszych losów projektu. Możliwe jest jednak, że już niedługo Green PC zostanie wykorzystany przez wiele firm, chcących przyczynić się do dbania o planetę.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły