timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nowe seriale na horyzoncie, tak więc na światło dzienne wyszły dość ciekawe informacje odnośnie doboru aktorów do danych ról. Przyjrzymy się trzem nowym produkcjom, z czego dwie dotyczą światów dobrze znanych z gier komputerowych. A więc, zaczynamy.

Serialowe “The Last of Us” – Największe Gwiazdy

Można powiedzieć, że przytoczone tytuł, są luźno powiązane ze sobą ze względu na tematykę, aktorów lub reżysera. Na pierwszy ogień idzie serial produkcji HBO bazujący na grze „The Last of Us”. Do serialu o tym samym tytule zostali zaproszeni bardzo ciekawi aktorzy, których mogliśmy oglądać w innych, ale równie popularnych serialach. W rolę Joela wcieli się Pedro Pascal. Aktor znany jest z roli Oberyna w „Grze o Tron”, ale również wcielił się w tytułowego Mandaliorana. U jego boku zobaczymy Belle Ramsey, znaną z roli Lyanny Mormont również z „Gry o Tron”. Czy wiemy coś więcej na temat samej produkcji? Za scenariusz będzie odpowiadał Craig Mazin, który ma na swoim koncie serial „Czarnobyl”. Warto nadmienić, że będzie on pracował również przy serialu „Borderlands”(o którym nieco później). Akcja serialu będzie prawdopodobnie bazować na wydarzeniach znanych nam z pierwszej części gry.

The Last of Us 2 - GameBy.pl

House of Dragon –  Jakie gwiazdy zobaczymy

Kolejną rzeczą jest ujawnienie części obsady spin-offu wcześniej wspominanej „Gry o Tron”. „House of Dragon” będzie produkcją rozbudowująca świat GoTa. Jest to jednocześnie preqeuel „Gry o Tron”. Akcja serialu będzie dziać się 300 lat wstecz. Zostanie przedstawiona nam historia rodu Targaryenów, jednego z najważniejszych rodów. Do obsady serialu dołączyło kilka nowych twarzy: Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best i Sonoya Mizuno. Zaczynając od początku, Rhys Ifans wcieli się w Otta Hightowera, czyli namiestnika króla, który jest mu bardzo oddany. Steve Toussaint zostanie Lordem Corlysem. Jest to lord wywodzący się ze starego i strasznego rodu Valerynów. Jest on znanym żeglarzem, którego majątek mógłby przyćmić samych Lanistrów, natomiast posiadana przez niego flota mogła by wygrać nie jedną bitwę. Wśród bohaterów znajdziemy również księżniczkę Rhaenys Velaryon. W nią wcieli się Eve Best. Jest to bohaterka u boku której zobaczymy smoka. Na koniec zostaje nam Sonoya Mizuna. Jej przypadnie rola niewolnicy, która trafiła do Westeros. Tak prezentuje się nowa obsada. Zdjęcia do serialu mają ruszyć na wiosnę bieżącego roku.

 Serial Borderlands – Obsada

Na koniec zostaje krótka wzmianka o serialu „Borderlands”. Produkcja będzie bazować na znanej grze komputerowej. Do obsady dołącza znany aktor Jack Black. Aktor użyczy swojego głosu dla Claptrapa, który jest z głównych postaci w grze. Reżyserem filmu jest Eli Roth a za scenariusz odpowiedzialny będzie wcześniej wymieniany Craig Mazin. Data premiery nie jest znana.
Seriale te, na pewno osiągną duży sukces kasowy, jednak pojawia się pewien problem. Jak wiadomo, ekranizacje gier komputerowych kończą się w dość negatywny sposób, tak mam nadzieję, że wyżej wymienione seriale podołają oczekiwaniom graczy i nie dołączą do zbioru produkcji źle wykonanych.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły