timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

26 sierpnia 2022 roku na Netflixie miała miejsce premiera filmu ,,Puls Seulu”. Został on od razu porównany do kinowego klasyka, jakim są ,,Szybcy i wściekli”. Twórcy podnieśli sobie poprzeczkę zdecydowanie wysoko. Czy ,,Seoul Vibe” jest w stanie powtórzyć wielki sukces poprzednika?

Puls Seulu- reżyseria, obsada

Jest to kryminalny film akcji, którego reżyserem jest Moon Hyeaon Seong. Wyprodukowany został w Korei Południowej przez studio MCMC. W jego obsadzie można znaleźć takie gwiazdy jak Kyeong-pyo Ko, czy Kyoo-hyoung Lee. Kolejno znani są oni szczególnie z produkcji ,,7 lat jednej nocy” i ,,Stranger”. Jedną z głównych postaci jest także Ah- in Yoo, grający w filmie ,,Płomienie”. Puls Seulu jest średniej długości filmem i trwa 2 godziny 18 minut. Można go zobaczyć na platformie Netflix.

O czym jest Puls Seulu?

Film w dużej mierze przypomina światowy hit, jakim są ,,Szybcy i wściekli”. Mamy tu do czynienia z szybkimi samochodami , dobrą muzyką i zawiłymi kłopotami bohaterów. Akcja filmu rozgrywa się w trakcie olimpiady w Seulu w 1988 roku. Korea Południowa wraz z całym światem żyje właśnie tym wielkim wydarzeniem. W tym czasie grupa kierowców, których łączą więzy krwi, zostają wciągnięci w zawiłą intrygę. Drużyna Sanggye-dong dostaje ofertę zarobienia ogromnej sumy pieniędzy. Okazuje się jednak, że tym sposobem zostali uwikłani w policyjne śledztwo. Dotyczy ono nadużyć finansowych nieuczciwej celebrytki. Bohaterowie stawiają czoło wielu kłopotom, wykorzystując swoje budzące podziw zdolności. Utalentowani kierowcy i ich mechanik będą musieli sprostać niejednemu wyzwaniu na ulicach swojego miasta.

Czy warto obejrzeć Puls Seulu?

Z pewnością wszyscy fani szybkości, wyścigów i pięknych samochodów będą usatysfakcjonowani seansem. Również jest to dobra pozycja dla zwolenników kina koreańskiego. Ma ono swój specyficzny klimat i coraz śmielej wkracza na światowy rynek kinowy. Faktem jest jednak też, że nie jest to najlepsza produkcja tego gatunku. Gra aktorska nie zawsze staje na wysokości zadania, a fabuła momentami wydaje się nużąca. Film oczywiście jednak warto obejrzeć, zwłaszcza jeśli jest się fanem kina akcji. Puls Seulu z pewnością znajdzie swoje grono fanów. Trzeba jednak zdecydowanie podkreślić, że wspomniani wcześniej ,,Szybcy i wściekli” wciąż są niezastąpieni.

 

Obejrzyj w serwisie Netflix!