timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Razer od zawsze lubił płatać figle fanom swoich produktów. Rok temu otrzymaliśmy informacje, o mającej niebawem pojawić się w ofercie producenta, farbie do włosów RGB. Dzięki aplikacji na telefonie można by było zdalnie zmieniać jej kolor! Tym razem w prima aprilis przywitała nas zapowiedź Razer HyperSense Suit – kombinezonu dla graczy, który miałby pozwalać graczom, na odczuwanie fizycznych bodźców w czasie rozgrywki. Jednak czy ten pomysł jest skazany na wieczne pozostanie w sferze żartów i marzeń?

Razer HyperSense Suit – Zupełnie nowe doświadczenie gry

Nowy projekt Razera opiera się na kombinezonie pełnym haptycznych sensorów. Według zapowiedzi, ma ich być aż 1 333 337. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz będzie w stanie odczuwać wszystkie fizyczne bodźce, dokładnie tak samo jak bohater danego tytułu. Chodzi więc o czucie przeciążeń podczas jazdy pojazdami oraz ciosów otrzymywanych od przeciwników.

Dodatkowo producent zapewnia, że fizyczne wrażenia to nie wszystko, co będzie oferował kombinezon. Na trailerze, który pojawił się w sieci możemy zobaczyć, że użytkownik stroju przeżyje także emocje towarzyszące bohaterowi gry. Niesamowite prawda?

Niestety od samego filmu, ale także od strony internetowej Razera bije kiczowatością. Wykonanie filmu nie pozostawia żadnych złudzeń. Bardzo ciężko byłoby znaleźć osobę, która po obejrzeniu uwierzyłaby w realność kombinezonu. Na stronie internetowej znajdziemy wielkie ostrzeżenia przypominające, że projekt został ogłoszony pierwszego kwietnia. To wszystko psuje wrażenie prima aprilisowego pranka.

Razer HyperSense Suit – Tylko głupawy żart?

Działania Razera w święto żartownisiów zwykle okazują się sprytnie zaplanowaną akcją marketingową. Nie inaczej jest tym razem. Producent zapewnia, że aby w pełni wsiąknąć w świat gier, oprócz kombinezonu należy zaopatrzyć się w słuchawki, odpowiednią myszkę oraz inne gadżety dostępne w ofercie. HyperSense Suit nie ujrzy światła dziennego w postaci, w jakiej widzimy go na trailerze. Czy jednak prowadzone są prace nad urzeczywistnieniem wizjonerskiego pomysłu?Razer HyperSense Suit - Gameby.pl

Dyskusja w internecie skupiła się na tym, że idea kombinezonu wcale nie brzmi tak niedorzecznie. O czymś takim mówiło się przecież już od dawna. Co prawda technologia nadal nie pozwala na stworzenie czegoś takiego jak HyperSense Suit. Na co jednak będzie nas stać za kilka lat? Możliwe, że wtedy posiadanie gamingowego kombinezonu będzie na porządku dziennym.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły