timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wszyscy fani Riverdale czekali na ten moment z niecierpliwością już od maja. Premiera trzeciego sezonu nastąpiła niecały tydzień temu i wywołała niemałe poruszenie wśród serialowych zwolenników.

Riverdale 3 – wyczekiwana premiera

Nie odchodzimy od tematyki brutalnych morderstw, ale tego, co zaserwowali nam twórcy, widzowie się nie spodziewali.

Riverdale - GameBy.pl

Zadośćuczynienie?

Przez nieudany drugi sezon, Riverdale straciło wielu zwolenników i szczerze przyznam, że w trakcie 22-odcinkowego maratonu, także chciałam się poddać. Jednak mam wrażenie że najnowszy sezon wraca na być może właściwą, a na pewno nietypową i zaskakującą ścieżkę.

Zbrodnia Archiego i inne perypetie

Uwaga! Spoiler drugiego sezonu

Wszyscy pamiętamy zakończenie drugiego sezonu – nie zdążyliśmy nawet odetchnąć po złapaniu Black Hooda, a na ekranach widzimy policję, która aresztuje Archiego. Kontynuację tej historii, ku uciesze fanów, możemy śledzić w sezonie trzecim.

Riverdale - GameBy.pl

Kogo z nas nie irytował Hiram Lodge? Z odcinka na odcinek dowiadywaliśmy się o coraz brzydszych wykroczeniach ojca Veronicy. Na szczęście zapowiada się, że w tym sezonie bohaterzy będą próbować zdemaskować denerwującego oszusta-kryminalistę, który wrobił chłopaka swojej córki w morderstwo z zimną krwią.

W końcu trochę więcej czasu jest poświęcone Polly i jej dzieciom. Nie zabraknie również problemów rodzinnych Betty Cooper oraz (co mi się bardzo spodobało) urazów psychicznych jakich doznała przez swojego ojca.

Estetyka – czyli znak rozpoznawczy

Seria jest tak znana, że z pewnością nie muszę się rozwodzić nad bardzo przyjemną stylistyką w stylu vintage. Znana jest również cała obsada — Camila Mendes, Lili Reinhart, Cole Sprouse i KJ Apa wyglądają równie czarująco, jak w poprzednich sezonach. Oglądanie Riverdale to wizualna przyjemność. O muzyce niewiele mogę powiedzieć — jedynie tyle, że możemy usłyszeć kawałki z czołówek list przebojów — zresztą, jak zawsze.

Riverdale - GameBy.pl

Fabuła

Rzecz jasna fabuły ocenić jeszcze nie mogę, bo potrzebowałabym jeszcze kilku odcinków, ale powiedzieć mogę tyle, że z ciekawością sięgnę do drugiego odcinka (który już za parę dni!), żeby dalej śledzić przygody jednej z bardziej rozpoznawalnych serialowych paczek w ostatnim czasie.

Nasza Ocena
 • 8/10
  Fabuła - 8/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 8/10
  Gra aktorska - 8/10
 • 8/10
  Wykonanie - 8/10
7.6/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły