timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Targi MWC 2024 przyniosły w tym roku mnóstwo prezentacji nowych urządzeń, a także zapowiedzi nachodzących projektów. Tego typu wydarzenia są znane z tego, że potrafią zaskoczyć fanów technologii, prezentując niecodzienne, oryginalne wynalazki. Jest tak trochę w przypadku Samsunga. Co prawda zapowiedzi smart pierścienia pojawiały się już wcześniej, jednakże nie było o nim wiadomo zbyt wiele. Teraz, firma oficjalnie wypowiada się na temat sprzętu. Czym właściwie będzie Galaxy Ring? Czy ma szanse na hit sprzedażowy?

Galaxy Ring – W końcu zaprezentowany

Chociaż ciężko tu tak naprawdę mówić o prezentacji. Jeśli trzymalibyśmy się kurczowo znaczenia tego słowa, to mogło ono zostać użyte nieco na wyrost. Nie odbył się bowiem niestety pokaz możliwości sprzętu. Właściwie, to co przekazała firma, było bardzo zdawkowymi informacjami.

Galaxy Ring będzie czymś, czego już mogliśmy się spodziewać, czyli inteligentnym pierścieniem. Jeśli chodzi o funkcje, ma on dorównywać smartwatchom. Nie będzie posiadał oczywiście ekranu, ale inne rozwiązania zostaną zapożyczone. Chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju czujniki. Samsung zapowiedział, że wewnątrz pierścienia znajdą się najlepszej jakości czujniki, pozwalające na pomiar różnorakich parametrów. Wśród nich znajdą się: pomiar pulsu, monitorowanie snu, monitorowanie płodności oraz ogólna ocena zdrowia użytkownika. Galaxy Ring - Gameby.pl

To, co producent stara się podkreślić najbardziej, to długi czas na baterii. Całkiem logicznym wydaje się fakt, że takie urządzenie będzie w stanie wytrzymać naprawdę sporo bez ładowania. W końcu brak ekranu i ograniczone funkcje robią swoje. Nie pojawiły się jednak niestety żadne konkrety, dotyczące przedziału godzin/dni pracy na baterii.

Wraz z pierścieniem, pojawi się stosowane oprogramowanie. To tam użytkownicy będą mieli dostęp do wszelkiego rodzaju wyzwań. Przewiduje się, że Galaxy Ring będzie stworzony specjalnie do łączenia z Galaxy Watchem oraz telefonami marki. Nie powinniśmy jednak spodziewać się zamknięcia na modele telefonów od innych producentów.

Galaxy Ring – Komu może się przydać?

Premiera urządzenia zaplanowana jest na drugą połowę 2024. Pozostaje jednak pytanie, które nie daje niektórym spokoju. Jak z użytecznością tego sprzętu. Sporo osób posiada przecież smartwatche, potrafiące to samo co pierścień, a nawet dużo więcej. Ciężko wyobrazić sobie, by ktoś chciał rezygnować z udogodnień smartwatcha, by korzystać z bardziej ograniczającego Galaxy Ringa. Galaxy Ring - Gameby.pl

Nie wiadomo jeszcze do końca, czy sprzęt nie zaoferuje czegoś ekstra. Swego czasu spekulowano o sterowaniu gestami. Miejmy nadzieję, że Samsung ma jeszcze niejednego asa w rękawie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły