timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo wspólnie z bliskimi wielu usiądzie do stołów, aby świętować. Z tego powodu platforma Netflix przygotowała dla swoich użytkowników kilka propozycji na ten czas, a jedną z nich, która jest warta Waszej uwagi jest Scrooge: Opowieść wigilijna. Film animowany na podstawie znanej i lubianej powieści Charlesa Dickensa. Oczywiście powszechnie wiadomo, że jest już kilka dobrych ekranizacji tej opowieści, lecz jest pewien element, który sprawił, że Netfliksowa propozycja znacznie wyróżnia się wśród reszty. Jest to musical animowany, więc muzyka będzie dodatkowo ubarwiać całą fabułę!

Opowieść wigilijna już na Netfliksie!

Główny bohater filmu – Ebenezer Scrooge – to mężczyzna, który nie jest fanem Świąt Bożego Narodzenia. Nigdy nie kojarzyły mu się z czymś przyjemnym i on sam nie widzi większej okazji do celebracji tego okresu w roku. Nie jest on też zainteresowany spędzaniem wolnych dni z innych ludzi. Chce być sam. To co liczy się dla niego w życiu to pieniądze i nieustanna chęć ich gromadzenia.

Trzy tajemnicze duchy…

Życie Scrooge ’a musi zostać odmienione, dlatego dzieje się rzecz wyjątkowa! Nawiedzają go aż trzy duchy i postanawiają nakłonić go do przemiany. Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Każdy z duchów ukazuje mu inny czas w jego życiu – przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość. Dzięki temu bohater może przeanalizować swoje dotychczasowe życie i to skłania go do głębszych refleksji. Czy to doprowadzi to do przemiany głównego bohatera? Czy po tych wydarzeniach jego życie odnajdzie sens i w końcu jego serce otworzy się na miłość i dobro?

Czy warto spędzić wieczór na poznaniu historii Scrooge ‘a?

Premiera filmu Scrooge: Opowieść Wigilijna nastąpiła 2 grudnia, dlatego już można obejrzeć całość na platformie Netflix. Z pewnością spodoba się wszystkim fanom wszelkiego rodzaju musicali, a dodatkowo, całość przedstawiona jest w przyjaznym świecie animacji. Nie zabraknie bajkowej magii oraz ciekawego ukazania wszystkich postaci. Jest to filmowa propozycja dla wszystkich grup wiekowych. Idealnie sprawdzi się podczas wieczoru filmowego z całą rodziną. Dodatkowym atutem jest fakt, że na końcu całej historii dostrzec można pouczający morał. Serdecznie polecamy Wam tę pozycję, tym bardziej, że świąteczny czas już tuż tuż…

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły