timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Szkoła dla baśniowych przestępców i walczących z nimi bohaterów? To oczywiście Akademia Dobra i Zła! Film Fantasy dostępny jest na Netflixie i opowiada historię dwóch przyjaciółek. W wyniku pomyłki trafiają one nie do tych szkół, do których planowały. Produkcja stworzona jest w bajkowo- mrocznym klimacie co gwarantuje ciekawy seans. Równie interesujące są filmy i seriale podobne do Akademia Dobra i Zła, których ranking znajdziesz poniżej.

1. Film Into the woods

Into the woods to komediowy musical w reżyserii Roba Marshalla. Zobaczyć w nim możemy wielkie gwiazdy Hollywood takie jak Meryl Streep czy Johnny Depp. Film przedstawia historię piekarza i jego żony. Małżeństwo stara się o dziecko, jednak na drodze do szczęścia staje im wiedźma. Zła kobieta rzuca na nich urok, a żeby go zdjąć, muszą spełnić jej kilka życzeń. Jednym z nich jest odwiedzenie tajemniczego lasu. Musical pełen jest baśniowych motywów i postaci, które znają wszyscy. Możemy zobaczyć tam m.in. Czerwonego Kapturka, Kopciuszka czy Jasia Fasolę.

2. Serial Dawno, dawno temu

Życie 28-letniej Emmy Swan zmienia się o 180 stopni, gdy do jej domu puka niespodziewany gość. Okazuje się, że to jej własny syn, którego wiele lat temu musiała oddać do adopcji. Chłopiec opowiada kobiecie pełne magii historie o miasteczku Storybrook, z którego przybył. Emma początkowo nie wierzy w opowieści dziecka. Gdy jednak pojawia się w miasteczku, aby odwieźć Henry’ego do domu, zauważa wiele nietypowych rzeczy. Z czasem okazuje się, że nad Storybrook ciąży koszmarna klątwa. Wszystkie magiczne stworzenia zamieszkujące miasteczko nie pamiętają kim są. Nie wiedzą też, że współczesny świat nie jest ich prawdziwym domem. Okazuje się, że uratować może je tylko Emma, która dopiero odkrywa, kim tak naprawdę jest.

3. Przeznaczenie: Saga Winx

Fabuła serialu opowiada o grupie pięciu przyjaciółek. Są one wróżkami i posiadają wiele magicznych zdolności. Jak je odkryć i w jaki sposób używać dowiadują się w Alfei. Jest to szkoła z internatem, w której kształci się tego typu nadnaturalne talenty. Przyjaciółki borykać się muszą zarówno z problemami związanymi z dorastaniem, jak i z ich specyficznym darem. Wróżki muszą nauczyć się nie tylko kontrolować swoje moce, ale też bronić się, gdy ich życiu zagraża niebezpieczeństwo.