timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Świat Seaport

Witajcie w Seaport! W świecie pełnym skarbów, morskich przygód i nieznanych lądów, które czekają właśnie na Ciebie!

Zawsze lubiłem zagrać w luźniejszą grę, która nie wymaga ode mnie zbyt wiele. Nie lubię zbytnio skupiać się na jednym celu i cisnąć bez końca. W Seaport na pewno nie zaznałem tego zjawiska, gdyż w jego rozgrywce mamy wiele zadań do wyboru, do których wykonania potrzeba nam jest tylko chwila namysłu i parę kliknięć. Dzięki temu rozwiązaniu gracze nie nudzą się i mogą bezproblemowo rozwijać swój port i wysyłać statki w długie rejsy.

Ahoj przygodo!

Nasza podróż rozpoczyna się w porcie, którym mamy się zajmować podczas rozgrywki. Możliwość tworzenia nowych budowli i ulepszania ich rozwija nasze horyzonty i pomaga nam zdobywać pieniądze i materiały. Dok oferuje nam zakup lub wytworzenie coraz to lepszych statków, które wysyłamy w rejsy do różnych destynacji na odkrywanej przez nas mapie. Statki dostarczają nam materiały a my ulepszamy nasz port. Seaport - GameBy.pl

Gra jest również pełna różnych mini dodatków, takich jak specjalne wyspy i skarby, które mogą pomóc nam w postępie gry.

Nic tylko sięgnąć za ster!

Seaport oprócz rozbudowy portu oferuje również możliwość eksploracji. Ogromny morski świat jest na wyciągnięcie dłoni. Oczywiście nie jest tak prosto, ponieważ aby odkryć dalsze segmenty mapy, potrzebujemy coraz to lepszych i nowocześniejszych statków, których ceny często są trudne do osiągnięcia.

Mimo konieczności spędzenia nad grą trochę czasu, nic nie zniechęciło mnie do przerwania rozgrywki. Gra jest zbudowana na tyle ciekawie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.  Myślałem również, że jak w każdej grze strategiczno-symulacyjnej po pewnym czasie rozgrywki zapanuje nuda. Tym razem Seaport również mnie nie zawiódł. Jednak nad monotonnością gry wygrywa jej złożoność. Ilość funkcjonalnych budynków możliwych do wybudowania oraz setek różnorodnych statków jest powalająca. Gra jest również oparta na realnym czasie rozgrywki, więc jak zaczynasz w czasach Kolumba, to zgodnie z poziomem przenosisz się do coraz to nowocześniejszych czasów.

Krótko mówiąc, w trakcie rozgrywki nie doszukałem się żadnych rażących minusów, które miałyby psuć grywalność. Muzyka i udźwiękowienie były dobrze dobrane do morskiego klimatu gry. Animowana, kolorowa grafika nadawała grze wymaganego spokoju i radosnej atmosfery. Gra jest bardzo szeroko rozbudowana, toteż szybko się nie nudzi.

 

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
8/10

 

 

O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły