timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

O czym jest Pretty Little Liars?

Pretty Little Liars opowiada o losach czterech przyjaciółek – Spencer, Hannie, Arii, i Emily po zniknięciu ich liderki Alison. Rok później dziewczyny nie przyjaźnią się już, lecz w tym samym czasie otrzymują pogróżki od osoby podpisującej się “A”. Kim ona jest?

Widziałeś już wszystkie odcinki Słodkich kłamstewek i martwi cię, że produkcja została zakończona? Nic straconego, przygotowaliśmy dla ciebie listę TOP 7 podobnych seriali typu teen drama.

7. Switched at Birth

Życie nastoletniej Bay Kennish nigdy nie było łatwe. 16-latka boryka się z typowymi problemami wieku dojrzewania: poczucie inności, odizolowania, niezrozumienia. Pewnego dnia, podczas lekcji biologi dziewczyna dowiaduje się, czegoś niezwykłego – posiada grupę krwi niepasującą do własnych rodziców.

Produkcja, choć nie jest wybitna, sprawia dobre wrażenie. “Switched at Birth” to po prostu sympatyczny serial, na który warto zerknąć, jeśli nie obejrzało się wszystkie inne nowości.

Moja ocena: 6/10

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

6. Szkoła dla elity

Szkoła dla elity, czyli nowa hiszpańska produkcja Netflixa typu teen drama. Opowiada o trójce stypendystów pochodzących z biednych rodzin, którzy trafiają do elitarnej szkoły. Młodzi korzystają ze swojej pozycji, bawiąc się na przeróżne sposoby. Wkrótce dochodzi do tragedii.

Szkoła dla elity jest dobrym serialem, który ogląda się szybko i przyjemnie. Nie powiedziałabym, że nudzi, ale brakowało mi czegoś w fabule.

Scenariusz mógłby być troszkę ciekawszy, ale produkcja jako tako naprawdę mnie zaskoczyła. Wszystko było zrozumiałe i tworzyło logiczną całość.

Moja ocena: 8/10

Tutaj przeczytasz naszą recenzję pierwszego sezonu Szkoły dla Elity!

Tutaj przeczytasz naszą recenzję drugiego sezonu Szkoły dla Elity!

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

5. Revenge

Córka człowieka, niesłusznie skazanego za terroryzm, powraca pod przybranym nazwiskiem do Hamptons. Przenika środowisko wpływowej socjety kurortu, by dokonać zemsty na ludziach, którzy przed laty wrobili jej ojca.

Serial naprawdę dobrze zrobiony, jednak moim zdaniem, po drugim sezonie trochę się zepsuł i fabuła stała sie po prostu nudna.

Moja ocena: 4/10

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

4. Riverdale

W spokojnym miasteczku Riverdale ginie nastolatek z wpływowej rodziny. Grupa przyjaciół próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa.

Największym atutem serialu są jego bohaterowie. Scenarzyści prezentują nam rozbudowane, różnorodne postacie, często wręcz przerysowane, co tylko dodaje serialowi komiksowego stylu. Riverdale jest pod wieloma względami podobny do Pretty Little Liars, i chociaż bardziej podoba mi się strona estetyczna Riverdale, fabuła Słodkich Kłamstewek i gra aktorska są przyjemniejsze.

Moja ocena: 6/10

Tutaj przeczytasz naszą recenzję!

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

3. Pamiętniki wampirów

Dwóch braci wampirów wraca w rodzinne strony, gdzie poznają Elenę, nastolatkę uderzająco podobną do wampirzycy, która ich przemieniła.

Rzetelnie zrealizowany serial, który z odcinka na odcinek przyciąga uwagę. Niezbędnik każdego wielbiciela tematyki fantastycznej w produkcjach filmowych.

Moja ocena: 7/10

Tutaj przeczytasz naszą recenzję!

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

2. Dynastia

Bohaterką Dynasty jest Fallon Carrington, młoda, charyzmatyczna kobieta, która ma przejąć imperium jej ojca. Przynajmniej tak sądzi. Kiedy Blake Carrington wzywa Fallon i jej brata, Stevena, do Atlanty, bohaterka dowiaduje się, że spotkanie nie zostało zorganizowane z powodu jej awansu. Blake przedstawia im ich przyszłą macochę, Cristal. Fallon prędzej przeleje krew, niż nazwie ją mamą.

Jeden z moich ukochanych serialów. Być może nie zawiera tajemnicy, ale z pewnością nawiązuje do teen dramy, czy w tym wypadku bardziej dramy rodzinnej z nastolatką w roli głównej.

Moja ocena: 8.5/10

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

1. Plotkara

Tajemnicza Plotkara ma oko na Upper East Side. Widzi wszystko i wie wszystko. To dzięki niej poznajemy perypetie młodych pięknych i bogatych nastolatków z Nowego Jorku.

Po roku spędzonym z dala od domu do najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku powraca Serena van der Woodsen – najpopularniejsza dziewczyna w szkole. Jej przeszłość owiana jest tajemnicą, a przyjazd niesie ze sobą nowe problemy i niejasności.

Serial naprawdę przyjemny i pod wieloma względami, chociażby poprzez tajemnicę bedącą głównym wątkiem, przypomina Pretty Little Liars. Patrząc w ekran możemy wyobrażać sobie siebie w roli jednego z głównych bohaterów, którzy są własnie zwykłymi “niezwykłymi” ludźmi.

Moja ocena: 7/10

PLL - TOP 6 podobnych seriali - GameBy.pl

Dajcie znać, jakie inne seriale powinnam umieścić na tej liście. Mam nadzieję, że moje propozycje umilą Wam jakiś wieczór 🙂

Chcesz więcej seriali o nastolatkach? Sprawdź listę seriali podobnych do Atypowego!

O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły