timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Remigiusz Mróz to polski autor książek oraz prawnik. To przede wszystkim twórca wielu powieści, które zyskały uznanie czytelników oraz krytyków, zdobywając liczne odznaczenia oraz nagrody. Jego dzieła cieszą się nieustającym zainteresowaniem wśród polskiej publiczności i są jednymi z najczęściej wybieranych lektur. Ponadto kilka z jego powieści zostało z powodzeniem zekranizowanych, co pozwoliło na odkrycie jego twórczości także przez widzów. Jeśli chcecie poznać talent tego pisarza z nieco innej perspektywy niż tradycyjne książkowe doświadczenie, teraz macie możliwość oglądania jego dzieł również na swoich ekranach! Przedstawiamy poniżej krótką listę ciekawych seriali opartych właśnie na historiach Mroza!

Chyłka


Chyłka to serial dostępny na platformie HBO Max lub na Playerze. Opowiada on przerażającą historię Joanny Chyłki (w tej roli świetnie sprawdziła się Magdalena Cielecka), śledcza i mecenaska, która prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia młodej dziewczynki, Nikoli Szlezyngier. Wszystkie tropy wskazują na to, że sprawcami tego okropnego czynu mogą być rodzice dziecka, desperacko pragnący je odzyskać. Jak jednak brzmi prawda? Chyłka wraz ze swoimi współpracownikami będzie musiała sięgnąć głęboko, aby odkryć ją i doprowadzić sprawę do końca!

Behawiorysta


Behawiorysta to kolejny serial powstały na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Można go również obejrzeć na platformie HBO Max, a także na Playerze. Ta niezwykle szalona i mroczna historia opowiada o dwóch mężczyznach. Tytułowy behawiorysta, Gerard Edling, to spokojny nauczyciel zajmujący się analizą mowy ciała ludzi. Natomiast Horst Zeiger to nieobliczalny, niezwykle niebezpieczny morderca. Jak zakończy się starcie tych dwóch postaci? Odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie zaskakująca. Zapraszamy na ekscytujący seans!

Wotum nieufności


Wotum nieufności to sześcioodcinkowa seria na podstawie cyklu pt. W kręgach władzy. Jest to opowieść przedstawiająca świat polskiej polityki. Odcinki ukazują jak bardzo brutalny i zerojedynkowy jest ten obszar. Jak walka polityczna i kampanie prezydenckie wpływają na ludzkie emocje i życie polityków? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tej adaptacji!

Forst


Forst to niezwykle porywający serial, który skupia się na dwójce osób, dążących do rozwikłania mrocznej serii zabójstw. W rolach głównych zobaczymy Borysa Szyca oraz Zuzannę Saporznikow, którzy wcielają się w główne postacie tej historii. Cała akcja rozgrywa się w polskich Tatrach, gdzie skrywane są największe tajemnice dotyczące morderstw. Czy nadszedł już czas, aby wszystkie przestępstwa ujrzały światło dzienne? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie w tej serii, dostępnej na platformie Netflix.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły