timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

W końcu otrzymaliśmy nieco konkretniejsze informacje, dotyczące nowych gogli VR, nad którymi pracuje Sony. Podczas konferencji CES 2022 zapowiedziano co prawda PlayStation VR 2. Twórcy nie wspominali jednak wtedy o żadnych szczegółach. Fanów zapewniono o tym, że jakość obrazu ulegnie poprawie oraz, że z pomocą gogli będzie można zagrać w nowe, ekskluzywne tytuły. Teraz jednak pojawiły się nieco konkretniejsze informacje, które sprawiają, że PlayStation VR 2 może wkrótce stać się obiektem pożądania wszystkich fanów wirtualnej rzeczywistości.

PlayStation VR 2 – Nowe funkcje zaskoczą graczy

Jak wspomniałem, konferencja CES 2022 nie była obfita w szczegóły, dotyczące nowych gogli Sony. Poznaliśmy wtedy jedynie kształt, jaki przyjmie nowy sprzęt, co niektórych mogło nakierować na funkcjonalności, w jakie zostanie wyposażony. Dowiedzieliśmy się również, że gogle otrzymają technologię eye tracking. Wykorzystanie jej w grach sprawi, że poczujemy się jeszcze bardziej zagłębieni w wirtualny świat.

Teraz wiemy zdecydowanie więcej. Sony postanowiło podzielić się paroma informacjami na temat sprzętu. Jedną z ciekawszych funkcji urządzenia będzie możliwość dostosowania miejsca rozgrywki. VR wyposażony w zestaw zewnętrznych kamer, pozwoli graczowi dokładnie oznaczyć przestrzeń, którą chce wykorzystać do zabawy. To bardzo przydatna opcja, biorąc pod uwagę to, że gry w wirtualnej rzeczywistości lubiły płatać figle, jeśli chodzi o ruch gracza. Dodatkowo możemy być pewni, że przypadkiem nie stłuczemy żadnego wazonu lub w inny sposób nie uszkodzimy niczego w mieszkaniu.

Wspomniane kamery pozwolą graczom na patrzenie na przestrzeń wokół siebie, bez zdejmowania gogli. VR po prostu wyświetli obraz wewnątrz. Do dyspozycji grających trafi także funkcja ,,Broadcast Yourself While Playing”. Pozwoli ona na nagranie swojej rozgrywki w najciekawszych momentach.PlayStation VR 2 - Gameby.pl

PS VR 2 zaoferuje dwa tryby wyświetlania obrazu. Tryb VR zapewni pole widzenia 360 stopni oraz rozdzielczość obrazu 4000 x 2040. Tryb Kinowy nada się do oglądania wideo, sprawiając, że poczujemy się jak przed dużym ekranem. Wyświetlane treści obejrzymy wtedy w 1920 x 1080.

PlayStation VR 2 – Cena i data premiery wciąż nieznane

Niestety nie wiemy kiedy sprzęt zadebiutuje oraz ile przyjdzie nam za niego zapłacić. Patrząc jednak po ,,bajerach”, jakie oferuje, nie można spodziewać się czegoś taniego.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły