timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Chociaż Polska dla wielu gigantycznych firm nie jest najbardziej atrakcyjnym rynkiem zbytu, to jednak co jakiś czas pojawiają się u nas nowości. Nasz kraj coraz bardziej otwiera się na różnorakie biznesy. Rosnące możliwości wyboru w wielu dziedzinach życia są z pewnością wspaniałą rzeczą. Być może równie wspaniałe będzie dla niektórych jedzenie serwowane przez sieć restauracji Popeyes. Już w 2023 mają na terenie Polski pojawić się pierwsze lokale popularnej restauracji fast food.

Popeyes – Nareszcie w Polsce

Niestety niektórym nazwa sieci restauracji może niewiele mówić. Popeyes jest niezwykle popularne w USA. Firma stosunkowo powoli stara się wejść na inne rynki niż amerykański. Warto jednak zauważyć, że placówki znajdują się już w wielu różnych państwach.

Sieć miała swój początek w amerykańskim stanie Luizjana. Na rynku jest już od 50 lat. Warto zadać sobie pytanie, co właściwie serwowane jest w restauracji? W menu można znaleźć różne specjały, w których główną rolę gra kurczak. Nie zabraknie zatem nuggetsów, burgerów czy pikantnych skrzydełek. Popeyes - Gameby.pl

Jak na razie nie wiadomo nic o cenach, jakie będą obowiązywać w restauracjach. Nie można się jednak spodziewać cudów. Wysoki wzrost cen na rynku gastronomicznym skutecznie zachęcił niektórych do częstszego gotowania na własną rękę. Musimy zatem spodziewać się, że dania w lokalach nie będą szczególnie zachęcać. Oby wrażenia smakowe zadziałały odwrotnie.

Popeyes – Plany na przyszłość

Firma nie poprzestanie jedynie na Polsce. Według planów, ma powstać aż 600 restauracji, zlokalizowanych na terenie Polski, Rumunii i Czech. Godnym uwagi faktem jest to, że szefem ds. marketingu został w polskim wydziale Jakub Aleksandrowicz. Pełnił on już podobną funkcję w znanej sieci Pasibus. Popeyes - Gameby.pl

Czy nowa sieć restauracji skradnie serca Polaków? Wszystko okaże się w przyszłym roku. Sytuacja może wyglądać tak, jak w przypadku innych, stosunkowo nowych fast foodów. Stawiają one swoje lokale w dużych miastach, jednak ich dostępność jest mocno ograniczona. Najprawdopodobniej minie naprawdę sporo czasu, zanim któraś z nowych franczyz urośnie do rangi McDonald’s lub KFC.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły