timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

SimCity, gra znana wszystkim miłośnikom zarządzania, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ostatnia odsłona z 2013 została na tyle dobrze przyjęta, że rok później na rynek wyszła jej wersja na telefon, pod nazwą ”SimCity BuildIt”.

Od daty wydania, czyli 22 października 2014 roku, gra cieszy się powodzeniem.   Ilość pobrań osiągnęła  ponad 50 milionów i ta liczba ciągle rośnie. Jej oceny na Google Play są wysokie bo utrzymują się na poziomie 4,5 gwiazdki na 5.

Mechanika jest zupełnie inna, niż w wersji na komputer. Domy same się nie budują, trzeba je stawiać za materiały wyprodukowane w naszych fabrykach. Ilość dostępnych budynków przemysłowych, zależy od naszego poziomu. Im wyższy poziom tym więcej możemy wytworzyć, ale zwiększ się nam ilość dostępnych przedmiotów do produkcji. W raz z postępem gry dostajemy dostęp do kolejnych rzeczy. Na wyższych poziomach pojawiają się sklepy, które tworzą bardziej zaawansowane wytwory, jak na przykład  warzywniak czy krawiec. W grze występuje ponad 60 przedmiotów do stworzenia.

 

Image result for SimCity build it

Jeżeli ktoś nie stawia na przemysł może też handlować z innymi miastami, umożliwia to rozbudowany interfejs wymiany między graczami, która pozwala na sprzedaż i kupno dosłownie wszystkiego co jest nam potrzebne.

Gra od 2014 rozwija się razem z wersją na komputer, dochodzą do niej dodatki, które pojawiły się na PC-tach, jednak te na telefon są za darmo i pojawiają się jako aktualizacja. Przykładem tego jest dodatek „Miasta Przyszłości”, ale wersja mobilna, ma kilka opcji, które nie występują w wersji na komputer, jak na przykład możliwość budowania zimowego kurortu, czy zapełniania plaży atrakcjami turystycznymi.

Gra jest bardzo przyjemna dla oka, grafika idealnie odwzorowuję tę komputerową i posiada ścieżkę dźwiękową, która  pasuje do naszego miasta.   Jednak nie uwolnimy się od mikro płatności, ale można bez nich normalnie grać i nie będziemy odczuwać żadnej różnicy.

Polecam wszystkim, którzy lubią takie gry, ale również tyn , którzy nie grają  w tego typu produkcje.

Życzymy Miłego Grania!

 

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły