timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Brak Siri w języku polskim to już standard dla wszystkich korzystających ze sprzętu Apple. Chociaż przy premierach jednych z pierwszych Iphonów, użytkownicy w naszym kraju wierzyli, że asystent w niedługim czasie będzie się w stanie z nimi porozumieć. Wraz z każdą kolejną premierą sprzętów Apple, Polacy coraz bardziej tracili nadzieję. W świetle najnowszych faktów możemy jednak założyć, że Siri po polsku staje się coraz bardziej prawdopodobną wizją.

Siri po polsku – Czy to w ogóle możliwe?

Trzeba przyznać, że asystent od Apple wypada kiepsko na tle konkurencji. W erze asystenta Google oraz asystentów innych firm, zaczynamy traktować rozmawianie z naszym sprzętem po polsku jak coś coraz bardziej powszechnego. Właśnie asystent Google okazał się sporym przełomem. Działał i nadal działa zaskakująco dobrze. Czy to zmusza jednak giganta z Cupertino do gonienia konkurencji.

Niestety, polski rynek nie jest dla Apple aż tak istotny, jak mogłoby się to nam wydawać. Firma nie sprzedaje w naszym kraju zbyt wielu urządzeń, jeśli chodzi o udział procentowy. Zrobienie asystenta w języku polskim jest zatem po prostu mało opłacalne. Taka technologia wymaga sporego zaangażowania. Siri - Gameby.pl

Z drugiej strony, rynek to nadal rynek. Mimo, że sprzętu Apple nie sprzedaje się w Polsce zatrważająca ilość, to inwestycja nadal jest opłacalna. Dodatkowo, ciągła poprawa i ulepszanie produktów sprawi, że klientów znajdzie się jeszcze więcej.

Siri po polsku – Skąd przypuszczenia?

Skąd wiemy, że Apple robi coś w sprawie asystenta w Polsce? Firma zaczęła rekrutację pracowników na stanowisko tłumacza technicznego. Wśród wymagań zawarta jest biegła znajomość języka polskiego. Może to więc oznaczać właśnie prace nad Siri. Siri - Gameby.pl

Nie możemy być jednak tego w stu procentach pewni. Możliwe, że przy zatrudnianiu pracowników chodziło jedynie o tłumacz dostępny w systemie iOS. Od jego 16 wersji obsługuje on już język polski. Nawet jeżeli to prawa, nie można zaprzeczyć, że jest to duży krok, w przekonywaniu się Apple do polskiego rynku.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły