timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nowość dla widzów platformy streamingowej Netflix! Film z historią opartą na faktach. W niewielkim skrócie: pozycja przedstawia losy prestiżowej, podziwianej przez wszystkich firmy z branży finansowej. Oni doskonale wiedzieli, jak szybko i efektownie zarobić spore sumy pieniędzy. Okazuje się jednak, że nie wszystkie ich zagrywki były do końca legalne. Pewna grupa dziennikarzy dowiaduje się o ich przekrętach i postanawia przedstawić całemu światu prawdę o niespójnościach i poczynaniach firmy.

Nowy brytyjski thriller na Netflix!

Wirecard to nazwa jednej z najlepiej prosperujących firm w branży finansowej ostatnich czasów. Zarobione przez nich ogromne pieniądze – często liczone w milionach – wpływały na konto tej instytucji przez ich liczne przekręty i fałszywe zagrania. Nie jest to zachowanie godne prawdziwych przedsiębiorców, dlatego dziennikarze magazynu Financial Times postanowili zbadać szerzej sprawę i dojść do prawdy. Ostatecznie okazało się, że Wirecard to banda oszustów. Cały proces toczony przeciwko tym oszustom trwał niespełna sześć lat!

Dziennikarz ujawnia sekrety

W całej historii ważną postacią jest Dan McCrum, czyli dziennikarz zajmujący się tą sprawą. Jego głównym zadaniem od zawsze było dociekanie prawdy. W pracy dziennikarza najbardziej fascynowały go różnego rodzaju sekrety. Wiedział, że aby napisać dobry artykuł musi poruszać ludzkie emocje. Chciał stworzyć tekst o firmie, która uważana była za wzorowo prosperującą. Pewnego dnia otrzymał telefon, który zmienił wszystko. Od tego dnia był żywo zainteresowany sprawą Wirecard. Jeden tekst o tej instytucji to iskra, która rozpoczęła wojnę przeciwko oszustom.

Historia oparta na faktach

Cały film to historia, która wydarzyła się na prawdę. Do dzisiaj cała sprawa toczy się dalej. Kilku przedsiębiorców nawet uciekło z kraju przed wyrokiem. Wielu jest poszukiwanych poprzez listy gończe. Oczywiście mafia oraz jej baronowie maczali w tym swoje palce. Sprawa została nagłośniona przez liczne media – od telewizji aż po prasę. Afera firmy Wirecard to najgłośniejszy skandal w historii finansów dwudziestego pierwszego wieku!

DeFi - Gameby.pl

Czy warto obejrzeć Skandal! Kulisy Afery Wirecard?

Film Skandal! Kulisy Afery Wirecard to nowość dostępna na platformie streamingowej Netflix. Można oglądać ją od 16 września tego roku. Jest to pozycja dla wszystkich fanów mocnego kina i trzymających w napięciu historii. Istna wojna dobra ze złem. Kto tym razem wygra? Koniecznie sprawdźcie ten thriller.

 

 

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły