timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Serwisy VOD toczą nieustanną walkę o uwagę, ale przede wszystkim portfel widza. Zmieniają przez to swoją politykę, starają się zaoferować nowe, interesujące produkcje itd. Na rynku zaczyna już robić się ciasno. Typowy fan filmów i seriali, chcący oglądać większość najnowszych produkcji, musi w 2022 wydawać na wideo na żądanie coraz więcej. Nie powstrzymuje to jednak nowej platformy, chcącej przejąć nasze telewizory, laptopy i smartfony. Mowa o SkyShowtime, które już za niedługo będzie miało szansę zadebiutować w Polsce.

SkyShowtime – Nowa platforma VOD

Wszystko zaczęło się, gdy firmy Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. prawie rok temu zapowiedziały swoją współpracę. Od tego czasu prowadziły prace nad nową platformą łączącą Peacock i Paramount+. Serwis ma wystartować w 20 krajach Europy, w tym w Polsce już w nadchodzących miesiącach. SkyShowtime - Gameby.pl

Twórcy zapowiadają, że zasięg ich platformy obejmie około 90 milionów gospodarstw domowych. Mają oni również zadbać o odpowiednią bibliotekę. Taką, która zachęci widza czymś nowym, trudnodostępnym lub czymś co można nazwać wielką klasyką kina. Polscy operatorzy, tacy jak T-Mobile, Vectra, Orange, Polsat, UPC i Canal+, zostali przedstawieni w europejskim trailerze. Można więc domyślać się, że uwzględnią oni nowy serwis w swoich ofertach.

SkyShowtime – Co będzie można obejrzeć?

W bibliotece SkyShowtime ma pojawić się ponad 10 tysięcy godzin filmów i seriali. Wśród nich ujrzymy takie produkcje jak Ciche miejsce, Gangi Londynu, serię Indiana Jones, Minionki, serię Star Trek, Ojciec Chrzestny, Homeland, Szybcy i wściekli, G.I. Joe, The Offer, The First Lady. SkyShowtime - Gameby.pl

Niestety od początku zapowiadany jest problem z produkcjami w niektórych krajach. Przez podpisywane na lata kontrakty, mogą one pojawiać się na SkyShowtime z opóźnieniem, a wciąż dostępne będą np. na HBO Max.

Na dzień dzisiejszy nie wiemy nic co miałoby dotyczyć dokładnej oferty, tego ile zapłacimy i na jakie rodzaje abonamentu będzie można się zdecydować. Serwis będzie musiał naprawdę nieźle się postarać, jeśli chce stawić czoło Netflixowi, HBO Max, Amazon Prime Video i nadchodzącym Disney+. Sprawienie, że Polacy postanowią wydać pieniądze na kolejny abonament może okazać się niełatwym zadaniem.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły