timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Softnauts to gra mobilna, która wyszła spod skrzydeł polskiego programisty Konrada Przyludzkiego. Oficjalna wersja ukazała się 10 czerwca 2016 roku na platformie iTunes.

Softnauts

Softnauts

To, co już od pierwszych sekund zwraca największą uwagę i przyciąga wzrok ku ekranowi naszego smartfona, to świetny pomysł i jeszcze lepsza jego realizacja. Produkcja od samego początku wrzuca nas w nieprzyjazny kosmos, może nie zamieszkały tym razem przez kosmitów, lecz pełen jeszcze większych niebezpieczeństw. Jako pilot małej rakiety kosmicznej, stajemy się jednym z tych, na których barkach spoczywa ocalenie rodzaju ludzkiego przed zagładą. Zanim Słońce eksploduje, mieszkańcy Ziemi mają ostatnią szansę, muszą tylko odnaleźć chipy zawierające informacje jak dotrzeć do Nowej Ziemi, naszego przyszłego domu. Jednak przestrzeń okazuje się być nieprzyjazna, zewsząd nadlatują wielkie asteroidy których musimy unikać za wszelką cenę, a paliwa jest coraz mniej.

Softnauts

Mechanika poruszania się, a także prosta, lekko bajkowa, grafika sprawiają, że w zaledwie moment gra staje się naszym towarzyszem w codziennej drodze autobusem do pracy. Dynamiczna rozgrywka, muzyka świetnie wpasowująca się w tło oraz ranking, dzięki któremu nasze wyniki możemy porównać z osiągnięciami znajomych, sprawiają, że godziny upływają, a my z pełnym uśmiechem na ustach spoglądamy coraz to bardziej leniwym wzrokiem na świecący kwadrat, sumę i cenę postępu. Kto wie, może i on pewnego dnia znajdzie się w naszej rakiecie ku Nowemu Światu.

Musimy jednak pamiętać o mocy napędowej naszego statku – paliwie, które wyczerpuje się coraz szybciej, a chwila nieuwagi może nas pozbawić życia,gdyż nie zebranie jednego modułu, niechybnie prowadzi do utraty energii. Więc miej oczy szeroko otwarte! W kosmosie czekając na Ciebie również przedmioty mogące pomóc. Mowa tu o gigantycznych magnesach i tarczach, przyciągających zbiorniki paliwowe i skutecznie chroniących przed największym niebezpieczeństwie, ogromnymi asteroidami. Dzięki nim odbijesz nawet najbardziej zaciekłe i brzydkie głazy! Gra świetna na wolne chwile, ale uważaj, nie będziesz mógł się oderwać!

 • 10/10
  Grafika - 10/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły