timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„South Park” mimo 24 lat istnienia w telewizji nie zamierza iść na emeryturę. Widzowie będą mogli jeszcze długo gościć w Miasteczku South Park przez długi czas, a to za sprawą pewnej umowy, którą podpisali twórcy serii.

South Park – Wielki powrót

Trudno nie znać tego tytułu. Dwadzieścia cztery lata pojawiania się w telewizji oraz dwie gry komputerowe, sprawiają, że serial o przygodach grupki kumpli zna praktycznie każdy. I choć serial po mimo czasu zachował ciągłość, tak niestety padł ofiarą koronawirusa. W ostatnim roku widzowie dostali jedynie dwa odcinki specjalne, nawiązujące swoją treścią do obecnych wydarzeń. Nie mniej twórcy nie pozostali bierni i postanowili zakomunikować swoim fanom, naprawdę dobrą nowinę za pomocą social mediów.

South Park – Szczegóły nowej umowy

Podpisali oni umowę z ViacomCBS, która obowiązuje kolejne sześć lat. Oznacza to, że obaj panowie zobligowali się do tworzenia kreskówki w formie odcinkowej, która będzie pojawiać się cyklicznie na Comedy Central. Dodatkowo ma powstać aż 14 filmów pełnometrażowych. Docelowo mają one być spin-offami serialu. Taka ilość produkcji sprawia, że widzowie otrzymają dwa filmy rocznie, co nie jest złym wynikiem zwarzywszy, że powstała tylko jedna forma pełnometrażowa z tego uniwersum. W odróżnieniu od serialu, nadchodzące produkcje będzie można zobaczyć na platformie VOD, czyli Paramount +. Warto zauważyć, że „South Park” został kupiony za jedną z największych, jak do tej pory sum, czyli blisko 900 mln. dolarów. Wcześniejsza umowa, która została zawarta z HBO Max, opiewała na kwotę niższą, bo około 500 mln. dolarów.

Jak widać serial będzie powstawał, aż nie osiągnie 30 sezonu. Dla fanów to oczywiście dobre wieści, jednak jak wiadomo czas lubi poruszać się w szybkim tempie. Nim się obejrzymy, minie te sześć lat. Jednak co potem? Czy serial mimo tak dużej ilości odcinków będzie kontynuowany? Być może twórcy, postanowią tworzyć zupełnie nowe formy, które nadal będą nawiązywały do uniwersum? Można tworzyć masę spekulacji, jednak na dzień dzisiejszy warto cieszyć się z sukcesu jaki odnieśli twórcy.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły