timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Smartfon to nieodzowna część wyposażenia każdego z nas. Nie ważne dokąd zmierzamy, schowany w kieszeni bądź torbie telefon, towarzyszy nam w naszej podróży. Wszystko jest dobrze do momentu, zobaczenia ile energii znajduje się w baterii sprzętu. Nie mając przy sobie ładowarki lub powerbanka może być trudno. Jak zatem wydłużyć żywotność baterii telefonu?

Jak wydłużyć żywotność baterii – Najlepsze sposoby

Sposobów na przedłużenie żywotności baterii naszego smartfona  jest mnóstwo, jednocześnie nie są one trudne do wykonania. Można je podzielić na dwa rodzaje, czyli zewnętrzne oraz wewnętrzne. Do sposobów zewnętrznych zaliczamy między innymi korzystanie z oryginalnej ładowarki. Każdy z telefonów ma inną pojemność baterii, tak też ładowarka musi być dobrana
do oryginalnej baterii. Oczywiście używanie ładowarki dobranej do konkretnego modelu chroni go przed zepsuciem. Inną równie ważną rzeczą, mogącą doprowadzić do uszkodzenia baterii jest temperatura. Chyba każdy spotkał się z grzaniem się telefonu podczas użytkowania. I w takiej sytuacji, bateria potrafi szybciej się rozładowywać.

Smartfon jako komputer - GameBy.pl

Czemu się tak dzieje? Odpowiednią temperaturą dla baterii znajdujących się w telefonach jest ok.16°- 22° C. Aby bateria trzymała długo swoją energię, należy nie wystawiać telefonu na słońce, dawać w ciepłe miejsca itp. Nie mniej podczas mrozów lub niższych temperatur, najlepiej jest trzymać telefon w kieszeni kurtki lub torbie. A oprócz wcześniej wymienionych przykładów należy pamiętać o odpowiednim naładowaniu smartfona. Nie można go rozładowywać do końca, ponieważ cykle ładowania wpływają na baterię. Im bardziej cykle ładowań są zachwiane, tym bateria szybciej będzie się rozładowywać.

Jak wydłużyć żywotność baterii – Kilka innych metod

Żywotność baterii można wydłużyć również poprzez zastosowanie sposobów wewnętrznych a mówiąc prościej dotyczących sytemu smartfona. Można powiedzieć, że dotyczy to niemal wszystkiego. Począwszy od jasności ekranu a kończąc na rozdzielczości ekranu. Tym co również wpływa na żywotność baterii jest tapeta naszego ekranu. Im bardziej jest ona kolorowa, jaskrawa, tym wpływa to na baterię. Warto również pamiętać o wyłączaniu nieużywanych aplikacji.

Najlepsze gry mobilne na wakacje

Każdy odpalony w tle program potrafi ogołocić baterię z kilku procentów energii. Warto również kontrolować aktywność Wi-Fi oraz Bluetooth. A jeśli potrzeba oszczędzania baterii jest bardzo duża, warto wyłączyć dane lokalizacyjne oraz GPS. Jedna jak i druga opcja, działa w tle przez co tracimy cenną energię.
Przykładów jest jeszcze więcej, jednak te powyższe mogą znacząco poprawić żywotność baterii w telefonie. Nie mniej warto dbać o źródło energii smartfona. Jeśli będziemy dbać o nie, to posłuży nam długi czas.

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły