timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Strzelanki Free to Play to jeden z najpopularniejszych typów gier wśród graczy. Umożliwiają one darmową rozgrywkę. Wyznaczamy sobie w nich cele i dążymy do ich osiągnięcia, aby w końcu poczuć satysfakcje ze swoich osiągnięć. Co więcej, korzystają one z ogólnej popularności „shooterów”.  W dodatku, szeroki wachlarz darmowych pozycji umożliwia praktycznie każdemu znalezienie czegoś dla siebie. Poniżej znajdziecie 6 tytułów, godnych uwagi!

Heroes & Generals

Strzelanki - Heroes&Generals

Heroes & Generals to gra typu „first person shooter” z elemetami strategii czasu rzeczywistego stworzona przez RETO MOTO. Rozgrywka przenosi nas do okresu drugiej wojny światowej. Można wybrać spośród trzech stron: Niemiec, Ameryki, oraz Związku Radzieckiego, z których każda walczy z każdą inną. Dostępnych jest 5 klas: Piechur, Spadochroniarz, Zwiadowca będący de facto snajperem, czołgista, oraz pilot. Każda z nich posiada od kilku do dwudziestu paru broni i pojazdów z okresu drugiej wojny światowej.

Dobrze jest też grać w Heroes & Generals ze znajomymi tak jak na przykład ja z redaktorem Julianem.

World of Warships

Strzelanki Free to Play - World of Warships

World of Warships to znany tytuł od studia  Wargaming. Jak sama nazwa sugeruje, gracz przejmuje kontrole nad okrętami wywodzącymi się głównie z pierwszej połowy ubiegłego wieku i bierze udział w starciach 12vs12. Dostępnych dla gracza jest ponad 200 różnych okrętów od niszczycieli po pancerniki i lotniskowce poumieszczane na 10 poziomach.

Mechwarior Online

Strzelanki Free to Play - Mechwarior Online

Mechwarior Online jest produkcją Piranha Games stawiająca gracza w pozycji pilota mechów bojowych z uniwersum Battletech. Kierować możemy dziesiątkami różnych typów battlemechów, z których każdy ma kilka wersji. Wszystkie z nich można modyfikować, zmieniając ich uzbrojenie, pancerz, silnik, chłodzenie oraz oczywiście wygląd. Po czym wyprowadzamy je na pole walki z innymi graczami.

Planetside 2

Strzelanki Free to Play - Planetside 2

Planetside 2 to świetny tytuł Sony Online Entertainment umieszczony na planecie Auraxis o kontrole, nad którą walczą trzy strony konfliktu. W rozgrywce wybieramy spośród sześciu klas i walczymy na olbrzymich mapach mających na sobie setki aktywnych graczy walczących futurystyczną piechotą, czołgami i pojazdami latającymi.

War Thunder

Strzelanki Free to Play - War Thunder

War Thunder to wydana przez Gajin Entertainment gra przekazująca w ręce gracza maszyny wojenne wywodzące się z ubiegłego wieku. Walczyć z innymi graczami można w powietrzu, na ziemi i na morzu. WT oferuje setki różnorakich pojazdów spełniających różne role na polu bitwy. Od dwupłatów z okresu międzywojennego, przez bombowce strategiczne z drugiej wojny i krążowniki, aż po śmigłowce i czołgi takie jak Leopard 2A5.

War Thunder też jest najbardziej realistyczną grą na tej liście, jeśli interesują was takie, to polecam przeczytać o nich więcej na naszej stronie.

Warframe

Strzelanki - Warframe

Warframe jest produkcją Digital Extremes umieszczającą gracza w dalekiej przyszłości naszego układu słonecznego. Łukiem, bronią białą, różnorakimi karabinami i strzelbami, oraz umiejętnościami warframów niszczymy armie rozmaitych przeciwników, walcząc u boku innych graczy. Gra oferuje olbrzymią różnorodność modyfikowalnego wyposażenia, ciekawe wątki fabularne i bardzo zróżnicowane lokacje rozgrywki.

Jedyną jej wadą jest duża ilość „farmienia” które potrafi zrobić się nadmiernie powtarzalne. Jednak dużą część chcianych przez nas przedmiotów można zdobyć, handlując z innymi graczami.

Krótko podsumowując

Wśród darmowych „strzelanek” można znaleźć różnorakie tytuły, z wśród których każdy znajdzie choć jeden odpowiedni dla siebie. Ale zastanawiając się nad tymi grami, ciężko by pominąć tych sześciu powyższych.

Jeśli szukasz gier dla siebie, ale jesteś też gotowy wyjąć pieniądze z portfela, to polecam zapoznać się z grami 4x, o których możesz przeczytać więcej na Gameby.pl

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły