timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Na platformie Netflix niedawno pojawił się nowy australijski serial przestawiający losy pewnej grupy licealistów, czyli Szkoła złamanych serc (Heartbreak High). Od 14 września dostępny jest pierwszy sezon, który składa się z ośmiu odcinków. Wielu widzów uważa, że jest to seria bardzo przypominająca serial Sex Education. Czy Szkoła złamanych serc również odniesie sukces i zbierze sporą liczbę widzów przed ekrany?

O czym opowiada serial Szkoła złamanych serc?

Szkoła złamanych serc to kolejna netfliksowa nowość skierowana głównie do starszej młodzieży. Porusza dość ważne i popularne tematy dotyczące właśnie tej grupy społeczeństwa. Bohaterowie są świadkami nastoletnich miłości, udowadniania swojej wartości, ale również konfliktów i kłótni z rówieśnikami i wiele innych nastoletnich problemów. Nadrzędnym wątkiem w serialu jest tajemnicza lista, która znajduje się na murach liceum. Co w niej jest takiego tajemniczego, a zarazem mrozi krew w żyłach wszystkich uczniów? Wypisane są na niej wszystkie schadzki miłosne licealistów. Nic już nie będzie tajemnicą, wszystko zostało ujawnione. Całą listę stworzyła Amerie (Ayesha Madon), która od teraz musi zmagać się z mianem wyrzutka. Jak dziewczyna poradzi sobie z tą łatką?

Za co warto pochwalić ten serial?

To, czym Szkoła złamanych serc może śmiało się pochwalić to poruszane tematy. Twórcy idealnie ukazują z czym młodzi ludzie muszą nie raz się zmagać. Szkoła nie zawsze jest przyjemnym i bezproblemowym miejscem. Problemy wśród rówieśników często doprowadzają do gorszych momentów w życiu. Ujawnienie listy przez Amerie doprowadziło dyrekcję liceum do zapoczątkowania specjalnego kursu edukacji seksualnej. Ten zabieg sprawił, że wiele licealistów musiało spojrzeć na swoje życie na nowo, tym razem z jakąś lekcją dla siebie. Być może niejeden widz również weźmie dla siebie jakąś lekcję życiową. W końcu warto się uczyć na błędach także innych osób, nie tylko na własnej skórze.

Czy warto obejrzeć serial Szkoła złamanych serc?

Szkoła złamanych serc to wyjątkowo dobra propozycja do obejrzenia dostępna na platformie streamingowej Netflix! Mimo dosyć ważnych tematów zawartych w fabule, nie brakuje dowcipów i dobrego humoru. Tego typu seriale cieszą się sporym uznaniem wśród młodzieży, dlatego warto sprawdzić również i tę pozycję. Zbliżają się chłodne wieczory, dlatego tym bardziej zachęcamy do seansu w wygodnym fotelu.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły