timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Tesla zaliczyła dosyć poważną wpadkę. Od jakiegoś czasu sporo mówiło się o autonomicznych samochodach firmy, które potrafiły zaskoczyć swoimi możliwościami. W social mediach wciąż pojawiały się nagrania, na których przeróżne modele Tesli poruszały się bez ingerencji kierowcy i szło im to całkiem dobrze. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest tak piękne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Firma musiała w niedawnym czasie zdecydować się na wycofanie aż 363 tysięcy różnych samochodów.

Tesla wycofuje samochody

W czym tkwi problem? Przecież na filmach pojawiających się w internecie widać było, jak samochody doskonale radzą sobie w warunkach drogowych. Okazuje się, że system FSD (Full Self-Driving), w jaki były wyposażone auta, miał w sobie sporo poważnych błędów. Te najbardziej znaczące, które udało się zarejestrować, to między innymi brak reakcji na znaki stop, niestosowanie się do ograniczeń prędkości oraz niepoprawne pokonywanie skrzyżowań. Tesla - Gameby.pl

Chociaż na filmach prezentowanych w sieci może wydawać się, że auta poruszają się znakomicie, to nawet najmniejszych błędów nie można w tym przypadku ignorować. Te zaobserwowane w Tesli nawet nie zbliżają się do określenia ,,drobny błąd”. W razie wystąpienia którejś z usterek systemu zagrożone może być życie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja wydaje się zatem całkowicie uzasadniona. Tesla - Gameby.pl

Wycofano różne samochody, wśród nich znalazły się modele S, X, 3 oraz Y. Firma zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach zajmie się naprawą systemu, tak by zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Tesla – Czy to spóźniona reakcja?

Na opinie dotyczące działań firmy nie trzeba było długo czekać. Niestety, w większości nie były one zbyt przychylne. Grupa The Down Project bardzo nieprzychylnie wypowiedziała się o systemie autonomicznej jazdy jeszcze przed ostatnimi wypadkami. Słowa krytyki spłynęły na firmę również z ust amerykańskich senatorów, Eda Markey oraz Richarda Blumenthala. Stwierdzili oni, że firma powinna zająć się naprawą systemu już dużo wcześniej. Według nich Tesla pozwoliła sobie na przeciągnięcie decyzji o wycofaniu samochodów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły