timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

O Spotify HiFi mówi się już naprawdę długo. Wielu uważa nawet, że posiadanie dźwięku w wyższej jakości, jest jedną z ważniejszych kwestii, które przemawiają za konkurencją serwisu. O planach mówiło się sporo, ale do dzisiaj wciąż nie ujrzeliśmy finalnej wersji i projektu i nie możemy cieszyć się muzyką w najwyższej jakości. Co jest przyczyną takiego podejścia Spotify do sprawy? Kiedy możemy spodziewać się HiFi?

Spotify HiFi – Projekt jest już gotowy

Światło na tę sprawę rzucił w ostatnim czasie Gustav Söderström, współprzewodniczący Spotify. Udzielił on wywiadu, w którym odniósł się do kwestii związanych z usługą HiFi. Firma zapowiadała ją bowiem już w 2021 roku. Zapowiedzi spełzły jednak na niczym. Co było przyczyną takich decyzji firmy?Spotify HiFi - Gameby.pl

Jak się okazuje, duże znaczenie ma tutaj konkurencja. Tidal już wcześniej oferował lepszą jakość dźwięku. W 2021 dołączyło do niego Apple Music. Co istotne, Apple wprowadziło to udogodnienie w swoim podstawowym abonamencie. Oznacza to, że subskrybenci nie musieli dopłacać, aby cieszyć się wyższą jakością muzyki.

Spotify początkowo planowało wprowadzenie droższej opcji abonamentowej, dzięki której użytkownicy mogliby uzyskać dostęp do HiFi. Po tym co zrobiło Apple, firma postanowiła wstrzymać się z wprowadzaniem nowości.

Spotify HiFi – Trzeba jeszcze poczekać

Co ciekawe, nowa funkcja dostępna jest już dla pracowników serwisu. Söderström przyznał, że jest ona gotowa już prawie od roku. Również prace związane z wprowadzeniem jej dla wszystkich są w końcowej fazie. Spotify HiFi ma oferować bitrate na poziomie 1400 kbps. Firma zatem zajmuje się teraz jedynie rozwiązaniem rozwiązaniem kwestii opłat. Ma to zostać zrobione w taki sposób, żeby zadowolić zarówno Spotify, jak i użytkowników platformy. Spotify HiFi - Gameby.pl

Wychodzi więc na to, że główną przeszkodą we wprowadzeniu tak potrzebnej funkcji jest walka z konkurencją. Jednym z pomysłów firmy jest dodanie do droższego abonamentu innych dodatków i udogodnień, tak, by rzeczywiście było warto dokonać tej inwestycji. Nie wiadomo jednak jak długo Spotify zamierza zwlekać z wprowadzeniem jakości HiFi. Prawdziwym melomanom pozostaje jedynie czekać lub skusić się na ofertę konkurencyjnego serwisu.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły