timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dynamic Island naprawdę niespodziewanie pojawiło się w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie zasługuje na miano genialnego. Firma znalazła skuteczny sposób na poradzenie sobie z wycięciem w ekranie, jednocześnie dając użytkownikom najnowszych smartfonów szereg przydatnych funkcji i udogodnień. Nie dziwi zatem, że inne firmy ochoczo powzięły próby odwzorowania technologicznego patentu. Wygląda na to, że najszybciej dynamiczną wyspę zobaczymy w nowych smartfonach Realme.

Realme – Własna dynamiczna wyspa

Warto przypomnieć, jak wielkie poruszenie wywołało nowe rozwiązanie Apple we wrześniu 2022 roku. Świadczy o nim nie tylko sprzedaż nowych iPhone’ów, ale także to, co działo się w owym czasie w Google Play Store. Jak grzyby po deszczu pojawiały się aplikacje, które miały naśladować dynamiczną wyspę na telefonach z Androidem. Apki niestety szybko okazały się niewypałem. Oferowały niewielką liczbę dodatkowych funkcji i jedynie obciążały telefon. Sytuacja dowiodła jednak, że Dynamic Island jest czymś pożądanym. Realme - Gameby.pl

Xiaomi już we wrześniu 2022 zapowiedziało, że będzie podejmować próby, mające na celu odtworzenie dynamicznej wyspy. Wychodzi jednak na to, że Realme wyprzedzi firmę w tym nieco dziwnym wyścigu. Liczne przecieki, które pojawiły się w internecie jakiś czas temu, pokazują smartfon Realme obsługujący dynamiczną wyspę. Chińczycy określili swoje rozwiązanie mianem ,,Mini Capsule”. Na krótkim filmie widać, jak kapsułka obsługuje animacje i pełni funkcję widżetu. Coś co dobrze znamy z iPhone’ów.

Realme – Kiedy nowa funkcja zadebiutuje?

Chociaż patent może wydawać się ciekawy, to smuci fakt, że jest on tylko odtworzeniem czegoś, co dobrze sprawdza się w smartfonach innej firmy. Ważnym faktem jest to, że układ kamery i Face ID w smartfonie Apple wymuszał stworzenie dynamicznej wyspy w takim kształcie, jaki znamy teraz. W telefonach Realme, które posiadają na przednim ekranie jedynie małą kropkę na aparat, to rozwiązanie wydaje się być jedynie pogonią za trendem. Realme - Gameby.pl

Według doniesień jednego z pracowników, Mini Capsule ma pojawić się w najnowszym smartfonie Realme z serii C. Nie wiadomo jednak kiedy może to nastąpić. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły